دوشنبه، ۱ مرداد، ۱۳۹۷ | Monday, 23 July , 2018

صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی تشکیل می شود

نسخه قابل پرینت کد خبر:22819
۲۱ تیر ۱۳۹۶ | ۱۰:۴۶
صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی تشکیل می شود

 وزیر جهاد کشاورزی و معاون علمی فناوری رئیس جمهوری تفاهم‌نامه تشکیل صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی را امضاء کردند.

به گزارش دیده بان علم ایران رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در حاشیه همایش بین‌المللی کشت بافت خرما با اعلام این خبر، گفت: این صندوق در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در بخش کشاورزی در حال تشکیل است.

اسکندر زند افزود: با امضای این تفاهم‌نامه شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی، در برنامه چهار سال آینده دولت از حمایت‌های بیشتری برخوردار می‌شوند.

وی درباره لزوم حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی، بیان کرد: در حال حاضر محصولات برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی کشور توان رقابت با محصولات خارجی و حضور در بازار جهانی را ندارد، به همین دلیل باید در زمینه‌های مختلف از این شرکت‌ها حمایت شود تا قدرت رقابت در عرصه بین‌المللی را پیدا کنند.

رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی ادامه داد: کاهش هزینه تمام‌شده، قرارگیری محصولات قابل رقابت این شرکت‌ها در فهرست خرید وزارت جهاد کشاورزی و اولویت دادن به آن‌ها و کمک به ارتقای تکنولوژی در تولید برخی از محصولات ازجمله اقداماتی است که می‌توان برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بخش کشاورزی انجام داد.

به گفته زند، وزرات جهاد کشاورزی برای توسعه و بهبود بخش کشاورزی، امید زیادی به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد.

وی درباره سطح کیفی تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان کشاورزی کشور تأکید کرد: در این حوزه نیز مانند سایر حوزه‌های کشاورزی شرکت‌های با محصولات کیفیت بالا، متوسط و ضعیف وجود دارد که قطع به یقین باید همگی آن‌ها را به سمت شرکت‌های با تولید محصول باکیفیت ببریم.

زند در پایان تعداد شرکت‌های فعال دانش‌بنیان در بخش کشاورزی را ۵۵۰ واحد عنوان کرد و یادآور شد: تعداد این شرکت‌ها باید بیش از این توسعه یابد تا نیاز بخش کشاورزی به‌طور کامل در داخل تأمین شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *