یکشنبه، ۲۹ دی، ۱۳۹۸ | Sunday, 19 January , 2020

نخستین “مسابقه ملی الکتروموتور پربازده” برگزار می‌شود

نسخه قابل پرینت کد خبر:18690
سه شنبه، ۱۹ اردیبهشت، ۱۳۹۶ | 10:48
نخستین “مسابقه ملی الکتروموتور پربازده” برگزار می‌شود

دانشگاه صنعتی شریف با همکاری مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و متخصصین حوزه موتورهای الکتریکی پیشرفته پژوهشگاه نیرو، اقدام به برگزاری نخستین “مسابقه ملی الکتروموتور پربازده” در کشور، نموده است.

به گزارش دیده‌بان علم ایران اجرای نخستین “مسابقه ملی الکتروموتور پربازده” بر عهده پژوهشکده شهید رضایی دانشگاه صنعتی شریف است.
این مسابقه با هدف رفع چالش های پیش روی توسعه و کاربرد فناوری موتورهای الکتریکی پیشرفته (پربازده) و همچنین چالش های استفاده و کاربرد گسترده نسل جدید موتورهای الکتریکی و نهایتا افزایش بهره وری مصرف انرژی الکتریکی در موتورهای الکتریکی مورد استفاده در صنعت، لوازم خانگی و… کار خود را آغاز کرده است.

کاهش تلفات انرژی موتورهای الکتریکی و بالتبع کاهش مصرف انرژی الکتریکی، پیشرو در امر پژوهش با رویکرد دستیابی به مرزهای دانش، سنجش پتانسیل و توانمندی های داخل کشور، احصاء فناوری های داخل و بومی نمودن فناوری های مرتبط با این بخش، سوق دادن فعالیت های علمی و فناورنه بمنظور رفع چالش ها و مشکلات صنعت در حوزه موتورهای الکتریکی و رقابتی نمودن طرح های فناورانه در حوزه موتورهای الکتریکی از دیگر اهداف و ماموریت های نخستین مسابقه ملی الکتروموتور پربازده است.

ارسال “طرح پیشنهادی اولیه” تا تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۶ به منزله ثبت نام تیم ها در مسابقه است و با توجه به حمایت از دانشجویان و نخبگان ثبت نام مسابقه رایگان است.

در این مسابقه پس از مراحل طراحی که شامل طراحی مفهومی (طرح پیشنهادی اولیه) و طراحی اجزا است، به ده تیم اول از میان تیم های شرکت کننده کمک هزینه ساخت اهدا می شود تا شرکت کنندگان برتر این مسابقه با پشتوانه لازم وارد مرحله نهایی این مسابقه بشوند. علاوه بر این جوایز نقدی نیز در پایان مسابقه برای تیم های برتر در نظر گرفته شده است.

شرکت های دانش‌بنیان و فناور صنعت الکتروموتور و درایو، شرکت‌های تولید کننده الکتروموتور و درایو، افراد حائز فناوری و نوآور در بخش صنعت الکتروموتور و درایو و موسسات و مراکز علمی آموزشی و پژوهشی از جمله شرکت کننده های اصلی این مسابقه خواهند بود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *