پنج شنبه، ۱۰ مهر، ۱۳۹۹ | Thursday, 1 October , 2020

دندانپزشک ایرانی، عنوان زن سوئدی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد

نسخه قابل پرینت کد خبر:17329
چهارشنبه، ۲۳ فروردین، ۱۳۹۶ | 13:42
دندانپزشک ایرانی، عنوان زن سوئدی سال ۲۰۱۷ را کسب کرد

دندانپزشک جوان ایرانی بنیانگذار سازمان «دندانپزشکان بدون مرز» موفق به کسب عنوان «زن سوئدی سال ۲۰۱۷» از «انجمن آموزشی زنان سوئد» شد.

به گزارش خبرنگار دیده‌بان علم ایران، انجمن آموزشی زنان سوئد (Swedish Women’s Educational Association) که شبکه ای بین‌المللی از زنان سوئدی و سوئدی زبان فعال در خارج از مرزهای آن کشور است در مجمع سالانه این انجمن که اول آوریل در شهر رم ایتالیا برگزار شد، دکتر نیکو بازسفیدپی، دستیار جراحی فک و دهان در مجموعه علمی کارولینسکا و بنیانگذار سازمان دندانپزشکان بدون مرز را به عنوان حائز این عنوان معرفی کرد.

بازسفیدپی که از ۱۳ سالگی به سوئد رفته پس از پایان تحصیلات خود در دانشگاه کارولینسکا در استکهلم شبکه دندانپزشکان بدون مرز را در سال ۲۰۰۸ پایه نهاده که هدف آن ارائه خدمات دندانپزشکی به فقیرترین مردم جهان است.

این نهاد در بسیاری از کشورها از جمله تانزانیا، اتیوپی، نپال و زیمبابوه خدمات دندانپزشکی رایگان و آموزش بهداشت دهان و دندان ارائه کرده که تمامی هزینه های این خدمات داوطلبانه توسط کمک‌های بشردوستانه افراد و سازمانهای خیریه تامیت شده است.

انجمن آموزشی زنان سوئد در بیانیه اعطای عنوان زن سوئدی سال به دکتر بازسفیدپی او را زنی قوی و شجاع توصیف کرده که خدمات دندانپزشکی را در سراسر جهان در اختیار نیازمندان قرار داده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *