شنبه، ۵ مهر، ۱۳۹۹ | Saturday, 26 September , 2020

انتخاب ایران به عنوان دبیرخانه دائمی المپیاد بین‌المللی نانو/برگزاری اولین المپیاد دانشجویی نانو در تهران

نسخه قابل پرینت کد خبر:15860
دوشنبه، ۹ اسفند، ۱۳۹۵ | 12:00
انتخاب ایران به عنوان دبیرخانه دائمی المپیاد بین‌المللی نانو/برگزاری اولین المپیاد دانشجویی نانو در تهران

ایران به عنوان دبیرخانه دائمی المپیاد بین‌المللی نانو انتخاب شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران در حاشیه نشست مجمع آسیایی نانوفناوری (Asia Nano Forum) که ۲۷ بهمن‌ماه امسال در شهر توکیوی ژاپن برگزار شد، تفاهم‌نامه بین‌المللی در خصوص برگزاری اولین المپیاد دانشجویی نانو به امضای طرفین رسید.

در جریان امضای این تفاهم‌نامه، نمایندگانی از سازمان‌های مرتبط در ایران، روسیه، کره‌جنوبی و تایوان حضور داشتند و برای شرکت در المپیاد به صورت رسمی اعلام آمادگی کردند. طبق این تفاهم‌نامه، اولین المپیاد بین‌المللی دانشجویی نانو در آبان‌ماه ۹۶ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

در این تفاهم‌نامه تصریح شده است که با توجه به تجربه ۷ ساله ایران در برگزاری این دست رقابت‌ها در سطح ملی، اولین المپیاد بین‌المللی نانو در آبان‌ماه ۱۳۹۶ در ایران، شهر تهران به مدت ۷ تا ۱۰ روز برگزار خوهد شد.

 امضاکنندگان این تفاهم‌نامه به عنوان بنیان‌گذاران المپیاد انتخاب شدند و کمیته راهبردی المپیاد را به عنوان بالاترین مرجع ذی‌صلاح تشکیل خواهند داد.
همچنین بر این اساس، المپیاد بین‌المللی نانو هر ساله در یکی از کشورهای امضاکننده به صورت چرخشی برگزار خواهد شد.

ایران نیز به عنوان دبیرخانه دائمی المپیاد تعیین شد و مسئولیت نظارت بر اجرای المپیاد در کشورهای برگزارکننده را بر عهده خواهد داشت.

المپیاد بین‌المللی نانو با رویکرد حل مسائل فناورانه و علمی برای بکارگیری نخبگان جوان پایه‌ریزی شده است که اهدافی چون ایجاد انگیزه میان دانشجویان برای درک عمیق‌تر علم و فناوری نانو و کسب مهارت‌های لازم برای حل چالش‌های صنعتی،  ارتقاء دانش و مهارت شرکت‌کنندگان در زمینه‌ نوآوری و تجاری‌سازی،  تقویت روحیه کار تیمی در میان شرکت‌کنندگان،  شناخت و حمایت از استعدادهای موجود در جهان در زمینه علم و فناوری نانو،  زمینه‌سازی جهت توسعه همکاری‌های علمی-فناورانه در میان محققان و فناوران جوان را دنبال می‌کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *