جمعه، ۷ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Friday, 27 April , 2018

اوباما: دهه ۲۰۳۰ روی مریخ قدم خواهیم زد!

نسخه قابل پرینت کد خبر:9279
۲۰ مهر ۱۳۹۵ | ۲۰:۱۱
اوباما: دهه ۲۰۳۰ روی مریخ قدم خواهیم زد!

رییس جمهور آمریکا پیش بینی کرد که این کشور تا دهه ۲۰۳۰ به توانایی اعزام فضانورد به کره مریخ و بازگرداندن آن دست می یابد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، باراک اوباما در حالی طی مقاله ای در روزنامه «یو اس ای تودی» این وعده را داده که منتقدان، وی را به اختصاص بودجه کاوش فضا به تحقیقات بر روی تغییرات اقلیمی متهم کرده اند.

اوباما در این مقاله نوشته است: «خوشحالم که اعلام کنم که ما در حال همکاری با همتاهای تجاری هستیم تا شرایطی مناسب برای حفاظت و انتقال فضانوردان در مأموریت های بلند مدت به اعماق فضا درست کنیم. این مأموریت ها به ما یاد خواهند داد انسان چگونه می تواند دور از زمین زندگی کند، چیزی که ما برای سفرهای طولانی به مریخ احتیاج داریم.»

در همین حال، قانونگذاران هر دو حزب اصلی آمریکا از کابینه اوباما به خاطر عقب افتادن آمریکا از چین در رقابت کاوش فضایی انتقاد کرده اند.

برایان بابین، جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «تمام موفقیت های ناسا با به قدرت رسیدن اوباما متوقف شدند. لایحه بودجه اوباما در سال مالی ۲۰۱۰ بیش از یک میلیارد دلار از بودجه پروژه های فضایی کاست و چین از این ضعف نهایت استفاده را برد.»

اوباما تاکید کرده که فرود انسان بر روی سیاره مریخ نیاز به همکاری دولت و بخش های خصوصی دارد.

طی دو سال آینده، شرکت های خصوصی برای نخستین بار  اعزام فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی را آغاز می‌کنند.

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *