چهارشنبه، ۵ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Wednesday, 25 April , 2018

بررسی ۴۰ پروژه در کارگروه‌های همکاری فناورانه ایران و روسیه

نسخه قابل پرینت کد خبر:919
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۵۵

با سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران به مسکو کارگروه های مختلف ذیل کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه برای همکاری های فناورانه دو کشور تشکیل شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، روسای کارگروه های سومین کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه که به همراه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، به مسکو پایتخت روسیه سفر کرده اند، امروز با طرف روس تشکیل جلسه دادند.

این نشست امروز به ریاست معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و معاون نخست وزیر فدراسیون روسیه، برگزار شد و کارگروه های ذیل این کمیسیون نیز تشکیل جلسه دادند تا درباره برنامه ها، طرح ها و پروژه های مشترک در زمینه های مختلف علمی و فناوری موضوعات مطروحه طی دو نشست قبلی را پیگیری کنند.

در ابتدای اين ديدار، روسای این جلسه از ایران و روسیه رضايت خود را از پيشرفت كار كميته ها ابراز داشتند و خواستار تسريع در اجرايی شدن تفاهمات ميان كار گروهها شدند.

همچنین کارگروه مگاساینس به ریاست نصرت الله ضرغام، کارگروه بیوتک به ریاست سیدحسام الدین مدنی، کارگروه نانو به ریاست سعید سرکار، کارگروه هوایی و هوانوردی به ریاست منوچهر منطقی، کارگروه همکاری های دانشگاهی به ریاست محمدعلی طهرانچی و کارگروه همکاری های منطقه ای به ریاست علی مرتضی بیرنگ تشکیل شد.

با توجه به برنامه ریزی هایی که توسط طرفین ایرانی و روسی طی دو سال گذشته صورت گرفته است، نزدیک به ۴۰ پروژه در زمینه های مختلف از جمله نانو، بیو، تجهیزات پزشکی، درمان بیماری های صعب العلاج، علوم شناختی، همکاری های دانشگاهی در مرحله مذاکره است که در سومین نشست کمیسیون عالی همکاری های فناوری ایران و روسیه و کارگروه های ذیربط، درباره آنها تصمیم گیری می شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *