جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

ماهواره نقشه‌بردار وضوح بالای چین به فضا پرتاب شد

کد خبر: 891 نسخه قابل پرینت
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۰:۲۷
ماهواره نقشه‌بردار وضوح بالای چین به فضا پرتاب شد

چین یک ماهواره غیرنظامی جدید با قابلیت نقشه‌برداری وضوح بالا را از مرکز پرتاب ماهواره تایوان در استان شانک‌سی به فضا پرتاب کرد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران به نقل از شینهوا، ماهواره ۲٫۷ تنی Ziyuan III 02 بر روی یک موشک لانگ مارچ ۴B به هوا ارسال شد. این دویست و بیست و هشتمین ماموریت پروازی موشک حامل لانگ مارچ بوده است.

همچنین بر روی این موشک دو ماهواره کشور اوروگوئه نیز به فضا ارسال شد. به گفته مقامات چینی، هر سه ماهواره با موفقیت به مدارهای تعیین شده خود وارد شدند.

ماهواره Ziyuan III 02 در مطالعات منابع زمینی، جلوگیری از بلایای طبیعی، توسعه کشاوری، مدیریت منابع آب، برنامه‌ریزی شهری و سایر موارد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این دومین ماهواره سیستم نقشه برداری سنجش از راه دوری است که چین برنامه‌ریزی کرده تا سال ۲۰۳۰ می‌سازد.

این ماهواره به Ziyuan III 01 خواهد پیوست که در ژانویه ۲۰۱۲ به فضا پرتاب شده بود. این دو ماهواره، شبکه‌ای را برای ثبت تصاویر سه‌بعدی وضوح بالا و داده‌های چند طیفی تشکیل خواهند داد.

ماهواره Ziyuan III 02 می‌تواند تصاویر سه‌بعدی از اجسام ۲٫۵ متری و بزرگتر را ثبت کرده و با استفاده از یک مسافت‌یاب لیزری آنبرد، انحراف موقعیت عمودی را به یک متر کاهش دهد.

ماهواره قبلی تنها می‌توانست تا چهار متر را بصورت سه‌بعدی تصویربرداری کرده و سنجش‌های عمودی را تا پنج متر انجام دهد. این دو ماهواره با یکدیگر زمان سپری شده بین رصدهای انجام شده از یک منطقه در زمین را تا سه روز ارتقا خواهند داد. این زمان پیش از این بین پنج تا شش روز بود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan