پنج شنبه، ۲ آذر، ۱۳۹۶ | Thursday, 23 November , 2017

تبدیل تبریز به مرکز خرید و فروش فناوری در سال جاری

کد خبر: 873 نسخه قابل پرینت
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۴۹
تبدیل تبریز به مرکز خرید و فروش فناوری در سال جاری

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی گفت: تبدیل تبریز به عنوان مرکز خرید و فروش فناوری در کشور مهم ترین هدف تشکیل منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی است که روز به روز به تحقق آن نزدیکتر می‌شویم.

به گزارش دیده‌بان علم ایران علی جهانگیری در جلسه هیات اجرایی منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی با اشاره به اهداف تاسیس منطقه ویژه ربع رشیدی، اظهار کرد: تحقق اقتصاد دانایی محور، زمینه‌سازی برای تجمیع و هم افزایی عناصر موثر در ایجاد یک جامعه دانایی محور، ارتقای بهره‌وری در سرمایه گذاری‌های لازم از طریق هم پیوندی عناصر موجود برای توسعه اقتصاد مبتنی بر دانایی، ارتقای جایگاه عناصر فعال در حوزه دانایی در اقتصاد ملی و تقویت پیوند آنها با عرصه اقتصاد بین الملل، ایجاد اشتغال ارزش افزا، ایجاد تسهیلات حقوقی و اجرایی و غیره از جمله اهداف تاسیس منطقه ویژه ربع رشیدی است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۴ اقدامات زیادی جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان در استان و ایجاد و تجاری‌سازی فناوری‌ها انجام شده است، افزود: استقرار موقت سازمان، اخذ مجوز ایجاد پردیس پارک، تشکیل شورای هماهنگی مراکز رشد، تشکیل مراکز نوآوری، برگزاری نمایشگاه فناوری‌های نو و پیشرفته، فن بازار، جلب مشارکت بخش خصوصی و امضا قراردادها، راه اندازی وب سایت منطقه ویژه، دانش بنیان کردن پنج شرکت بزرگ و برگزاری سلسله همایش‌های تخصصی و تجاری سازی فناوری از جمله اقدامات و عملکردهای مهم منطقه ویژه ربع رشیدی در سال ۹۴ بوده است.

وی از ایجاد و احداث دو مرکز نوآوری در دانشگاه تبریز و صنعتی سهند خبر داد و گفت: پروژه ساخت این دو مرکز تاکنون حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که برای تکمیل آن نیاز به جذب اعتبار داریم.

مدیر منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی در خصوص برنامه‌های مجموعه منطقه ویژه ربع رشیدی در سال ۹۵ تاکید کرد: راه اندازی ستادهای متناظر، برگزاری چهارمین نمایشگاه فناوری های نو و پیشرفته، آغاز همکاری فناوری‌های بین الملل، راه اندازی فن بازار، راه اندازی کانون برق و الکترونیک و سلامت، راه اندازی کانون چرم، بهبود فضای کسب و کار، ایجاد هماهنگی بین نهادهای فناورانه استان و راه اندازی صندوق پژوهش و نوآوری استان از جمله مهم ترین برنامه‌های منطقه ویژه علم و فناوری در سال ۹۵ است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan