دیده بان علم ایران

سه شنبه، ۲ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 24 October , 2017

برگزیدگان نهمین جشنواره ملی حرکت معرفی شدند

کد خبر: 8295 نسخه قابل پرینت
۰۶ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۴۵
برگزیدگان نهمین جشنواره ملی حرکت معرفی شدند

مراسم اختتامیه جشنواره ملی حرکت که از سوم مهر ماه در دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز شده بود، با حضور معاون فرهنگی و اجتماعي وزیر علوم و جمعی از مسئولان برگزار و از ۴ حوزه دانشگاه برگزیده، غرفه برگزیده، انجمن علمی فعال و انجمن علمی خلاق تقدیر شد.
به گزارش دیده‌بان علم ایران در این مراسم دكترمحمد علی طاهر، رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان در سخناني گفت: امروز دانشگاه شهيد باهنر کرمان به عنوان یک دانشگاه بزرگ در جنوب شرق کشور به خود می‌بالد که میزبان بزرگ ترین رویداد علمی کشور است.

وی افزود: دانشگاه شهيد باهنرکرمان بیش از ۱۴ هزار دانشجو دارد که بیش از یک هزار دانشجوی آن در رشته دکتری تخصصی و بیش از سه هزار و ۵۰۰ دانشجو نیز در مقطع  کارشناسی ارشد تحصیل می‌کنند.
دكتر طاهر خاطرنشان کرد: ما بیش از ۳۵۰ عضو هیئت علمی در دانشگاه داریم که ۱۰۰ نفر آنها استاد تمام و ۱۴۰ نفر دانشیار و مابقی استادیار هستند.

وي خاطرنشان کرد: همچنین ما ۶۵ انجمن علمی دانشجویی داریم و ۱۸ کانون فرهنگی هنری، ۹ تشکل اسلامی، ۸۵ نشریه دارای مجوز و ۵ نشریه فعال نیز در دانشگاه فعالیت می‌کنند.
دكتر طاهر ادامه داد: خلاق‌ترین نیروها و دانشجویان در انجمن‌های علمی هستند و هرچه در جهت تقویت و توسعه انجمن‌های علمی بکوشیم، شایسته است.

رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان افزود: اگر می‌خواهیم از فرزندانمان افرادی کارآفرین و خلاق بسازیم باید از انجمن‌های علمی دانشگاه حمایت کنیم و زمینه فعالیت را برای آنها فراهم سازیم.
وی ادامه داد: خوشحالیم که نهمین جشنواره حرکت با استقبال دانشجویان سراسر کشور و با حضور شرکت‌های دانش بنیان کار خود را به پایان می‌رساند.

در ادامه این مراسم دكترمحمد صادق بصیری، معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیر نهمین جشنواره حرکت گفت: در این جشنواره ۷۰۰ غرفه دانشجویی پر از ایده‌های نو و ۷۰ غرفه فن بازار فعالیت داشتند.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی گفت: شعار این جشنواره در همین راستا با عنوان اقتصاد مقاومتی زمینه ساز شرکت‌های دانش بنیان انتخاب شد.

دکتربصیری در خاتمه اظهار داشت: امسال بیش از ۷۰ دانشگاه علوم پزشکی در این جشنواره با ما همراه بودند که امیدواریم سال‌های آینده شاهد حضور بیشتر و فعال‌تر دانشگاه‌های مختلف باشیم.

گفتنی است در این جشنواره در حوزه انجمن‌های علمی فعال ۱۹ انجمن برگزیده، ۲۸ انجمن شایسته تقدیر و ۴۸ انجمن شایسته تشویق شناخته شدند.

همچنین در بخش انجمن علمی خلاق ۵ انجمن برگزیده و ۴ انجمن به عنوان شایسته تشویق معرفی شدند.
غرفه‌های دانشگاه حکیم سبزواری، دانشگاه جامع علمی- کاربردی و دانشگاه خوارزمی غرفه‌های برگزیده شناخته شدند و در بخش دانشگاه برگزیده از ۲ دانشگاه تهران و فردوسی مشهد به عنوان دانشگاه‌های برگزیده نهمین جشنواره حرکت تقدیر شد.

همچنین به هرکدام از انجمن‌های علمی در حوزه انجمن علمی برگزیده لوح تقدیر، لوح تندیس و مبلغ ۲میلیون تومان، در بخش انجمن علمی شایسته تقدیر۱/۵ میلیون تومان و شایسته تشویق ۵۰۰هزار تومان پرداخت شد.

در حوزه انجمن خلاق نیز به انجمن برگزیده یک‌میلیون تومان و به انجمن شایسته تشویق ۵۰۰هزار تومان اهدا شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan