دیده بان علم ایران

سه شنبه، ۲ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 24 October , 2017

شيميدان برگزیده کشور در گرایش آلی معرفی شد

کد خبر: 8113 نسخه قابل پرینت
۰۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۱
شيميدان برگزیده کشور در گرایش آلی معرفی شد

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد به دلیل فعالیتهای آموزشی و پژوهشی موثر از طرف انجمن شیمی ایران به عنوان شیمیدان برجسته سال ۹۵ در گرایش شیمی آلی انتخاب شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر مهدی بکاولی در بيست و چهارمين سمينار تخصصی شيمی آلی ایران که شهریورماه در دانشـگاه شهيد مدنی آذربایجان برگزار شد، معرفی و تقدیر شد.

ترجمه هشت کتاب، اجرای پروژه های صنعتی متعدد و ارائه بیش از ۳۰۰ مقاله در نشریات و کنفرانس‌های علمی داخلی و خارجی از جمله دستاوردهای علمی این استاد شیمی آلی است که زمینه اصلی تحقیقات وی، سنتز طیف وسیعی از ترکیبات هتروسیکلی دارای خواص ضد باکتری، ضد سرطان و مهار کننده آنزیمی است.

دکتر بکاولی که متولد اسفندماه ۱۳۲۷ در مشهد است دوره لیسانس را در رشته شیمی در دانشگاه فردوسی گذرانده و پس از مدتی فعالیت در دانشگاه رازی کرمانشاه جهت ادامه تحصیل به انگلستان اعزام شد.

وی پس از گذراندن دوره فوق لیسانس و دکتری در رشته شیمی آلی در دانشگاه سالفورد در سال ۱۹۸۰ به ایران بازگشت و مدتی را به عنوان مدیر عامل کارخانه پلاستیک مجموعه ماهی دشت فعالیت کرد و مجدد جهت انجام تحقیقاتی از ۱۳۶۱ تا ۱۳۶۴ به مالزی مهاجرت کرد و در یک مرکز تحقیقاتی دارویی فعالیت داشت. دکتر بکاولی از سال ۱۳۶۴ به صورت حق التدریس و پس از چند سال به عنوان عضو هیات علمی رسمی در دانشگاه فردوسی فعالیت دارد.

انتهای پیام

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan