دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۳ مهر، ۱۳۹۶ | Monday, 25 September , 2017

اشتراک‌گذاری تصاویر ماهواره‌ای ایران و هفت کشور آسیایی

کد خبر: 7903 نسخه قابل پرینت
۳۱ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۳
اشتراک‌گذاری تصاویر ماهواره‌ای ایران و هفت کشور آسیایی
ایران و هفت کشور آسیایی تصاویر ماهواره‌ای خود را به اشتراک می‌گذارند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران ، اشتراک‌گذاری تصاویر ماهواره‌ای ایران و هفت کشور چین، بنگلادش، مغولستان، پاکستان، تایلند، ترکیه و پرو در پی اجرای پروژه «دیتا شیرینگ ماهواره‌ای» صورت می‌گیرد که امکان اشتراک‌گذاری داده‌های ماهواره ای در میان کشورهای عضو سازمان همکاریهای فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) را فراهم می‌کند.

دیتاشیرینگ ماهواره‌ای دارای قابلیت­های پیشرفته‌ای است و صرفا برای محدوده جغرافیایی هر کشور فراهم خواهد بود و می­‌تواند امکانات کاربردی متعددی را برای کشورهای عضو این سازمان فراهم کند.

index

سازمان همکاری‌های فضایی آسیا اقیانوسیه از سال ۲۰۰۸ با حضور هشت کشور ایران ، چین بنگلادش مغولستان،‌پاکستان،‌تایلند و ترکیه با هدف همکاری‌های مشترک در حوزه فضایی تشکیل شده است.

تصمیم یاد شده نیز در خلال برگزاری دهمین اجلاس شورای سران سازمان همکاری­های فضایی کشورهای آسیا-اقیانوسیه (اپسکو) که ۱۶-۱۸ شهریور ۹۵ در شهر استانبول ترکیه برگزار شد، اعلام شد.

به گفته محسن بهرامی، رئیس سازمان فضایی ایران و رییس این اجلاس، پروژه  اشتراک گذاری داده های ماهواره ای کشورهای عضو اپسکو (دیتا شیرینگ) تاکنون پیشرفت مناسبی داشته و داده ها و دیتای بسیار غنی که در مرکز فضایی ماهدشت موجود است، می‌تواند در سطح بین المللی مطرح و کاربردی باشد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan