جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

تولید ۴۰ درصد واکسن‌های طیور کشور در مؤسسه رازی علی‌رغم قابلیت پوشش ۷۰ درصدی

کد خبر: 7577 نسخه قابل پرینت
۲۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۰۵
تولید ۴۰ درصد واکسن‌های طیور کشور در مؤسسه رازی علی‌رغم قابلیت پوشش ۷۰ درصدی

مدیر تحقیق و تشخیص بیماری های طیور موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، توان آزمایشگاهی بالا و انجام تحقیقات تشخیصی پیشرفته را امتیاز مرکز پرندگان تحت آزمایش و آزمایشگاه کالبدگشایی این موسسه دانست.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر حسین گودرزی با اشاره به فعالیت مرکز پرندگان تحت آزمایش و آزمایشگاه کالبدگشایی موسسه رازی گفت: این مرکز با هدف نگهداری پرندگان تحت آزمایش برای تولید محصولات، انجام تحقیقات تشخیصی پیشرفته و رصد اثربخشی واکسن های طیور موسسه رازی راه اندازی شده است.
وی افزود: پرورش دهندگان بزرگ طیور سطح کشور که از واکسن های موسسه رازی استفاده می کنند، می توانند با ارسال نمونه های کلینیکی خود، علاوه بر تشخیص بیماری ها از مشاوره های این مرکز نیز استفاده کنند.
دکتر گودرزی با اشاره به حساسیت موسسه رازی نسبت به کیفیت تولیداتش برای تامین سلامت مردم تاکید کرد: در این کلینیک پیشرفته تحقیقاتی، مواردی که با بررسی های معمول یا مراجعه به دامپزشکی ها شناسایی نشده و نیاز به آزمایش های تخصصی دارد، مورد بررسی قرار می گیرد.
مدیر تحقیق و تشخیص بیماری های طیور موسسه رازی یادآور شد:  این مرکز تنها مجاز به آزمایش و ارائه مشاوره های تخصصی به شرکت های بزرگ پرورش دهنده طیور در کشور است و سایر پرورش دهندگان طیور باید به مراکز و کلینیک های زیر نظر سازمان دامپزشکی مراجعه کنند.
دکتر گودرزی همچنین گفت: با توجه به عملکرد و نوع فعالیت این کلینیک، تمهیداتی برای حفظ امنیت زیستی نمونه های تحت آزمایش پیش بینی شده و این مجموعه در فضایی به دور از فضای تولید واکسن مستقر است.
به گفته وی، نمونه های ارسالی به این آزمایشگاه برای دوری از آلودگی محیطی، با بسته بندی های خاص به محل کلینیک حمل و ارسال می شوند.
مدیر تحقیق و تشخیص بیماری های طیور موسسه رازی با اشاره به وجود متخصصان مجرب در این موسسه گفت: این مرکز می تواند در جهت کنترل بیماری های طیور تاثیرگذار باشد.
بر اساس این گزارش هم اکنون بیش از ۴۰ درصد واکسن های طیور مورد نیاز کشور در موسسه رازی تولید می شود که با توجه به زیرساخت های مناسب، این موسسه قادر به تولید بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan