دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۳ مهر، ۱۳۹۶ | Monday, 25 September , 2017

عملکرد پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باید به شورای عالی عتف ارائه شود

کد خبر: 7297 نسخه قابل پرینت
۱۷ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۶
عملکرد پژوهشی دستگاه‌های اجرایی باید به شورای عالی عتف ارائه شود
معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم تحقیقات و فناوری اعلام کرد: همه دستگاههای اجرایی باید گزارش عملکرد پژوهشی خود را به شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری (عتف) ارائه دهند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران وحید احمدی، در اولین نشست سراسری نمایندگان دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و دستگاه های اجرایی در دبیرخانه شورای عالی عتف با اشاره به جزء یکم بند میم ماده ۲۲۴ قانون برنامه پنجم توسعه کشور درخصوص وظیفه قانونی کلیه دستگاههای اجرائی و مراکز تحقیقاتی وابسته به آنها و شرکتهای دولتی که از اعتبارات بخش تحقیقات کشور استفاده می‌کنند گفت: باید این اعتبارات بر اساس سیاستگذاریها و اولویتهای تحقیقاتی تعیین‌شده توسط شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری هزینه شوند و ضروری است دستگاهها گزارش عملکرد خود را به دبیرخانه شورای علوم، تحقیقات و فناوری ارائه دهند.

معاون وزیر علوم افزود: با توجه به اینکه شورای عالی عتف نیز موظف است گزارش جامعی از عملکرد اعتبارات تحقیقاتی کشور را به همراه نتایج و دستاوردهای پژوهشی تهیه و به مجلس شورای اسلامی ارائه کند نیازمند همکاری همه جانبه کلیه دستگاه ها و دانشگاههای مشمول این قانون هستیم.

احمدی گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند، اعتبارات پژوهشی باید کامل پرداخت شود و دولت هم برای پرداخت آن مصمم است اما با این حال مشکل اصلی درصد اعتبارات پژوهشی از تولید ناخالص ملی است.

وی افزود: امیدواریم با حضور و علاقمندی دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور و با همفکری و هماهنگی آنها پژوهش و علم و فناوری در کشور توسعه یابد.

اولین نشست سراسری نمایندگان دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و دستگاه های اجرایی کشور در دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) با محوریت ایجاد هماهنگی و رفع چالشهای موجود در جهت ارتقا کمی و کیفی گزارش دهی اعتبارات تحقیقات کشور و تجلیل و قدردانی از زحمات نمایندگان دانشگاهها، پژوهشگاهها و دستگاههای اجرایی کشور برگزار شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan