پنج شنبه، ۶ اردیبهشت، ۱۳۹۷ | Thursday, 26 April , 2018

بیش از ۱۶درصد زلزله‌های بالای ۱۰ هزار کشته صد سال اخیر در ایران رخ داده است

نسخه قابل پرینت کد خبر:6934
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۰
بیش از ۱۶درصد زلزله‌های بالای ۱۰ هزار کشته صد سال اخیر در ایران رخ داده است

رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت:  از ۴۲ مخاطره طبیعی، شاهد وقوع ۳۲ مورد از آنها در ایران هستیم و بیش از ۱۶ درصد زلزله بالای ۱۰ هزار کشته طی ۱۰۰سال اخیر در ایران اتفاق افتاده است.

به گزارش دیده‌بان علم ایران محمدتقی کره‌ای در مراسم بهره‌برداری از یک واحد تولید پودر بنتونیت در شهرستان سرایان از توابع خراسان جنوبی افزود: ایران از لحاظ ذخایر مواد معدنی از جمله مس، آهن و روی بیش از یک درصد سهم معدنی دنیا را در اختیار دارد.

وی با اشاره به سابقه بیش از هفت هزار سال معدنکاری ایران گفت: جمهوری اسلامی از لحاظ ذخایر معدنی یکی از ۱۵ کشور مطرح دنیاست.

کره‌ای اضافه کرد: در حالی که ایران یک درصد مساحت خشکی‌های جهان را دارد، بیش از یک درصد ذخایر طبیعی دنیا مربوط به کشور ماست.

وی همچنین با اشاره به اهمیت اکتشاف معدنی در کشور خاطرنشان کرد: بر اساس استانداردهای بین‌المللی اگر فعالیت‌های اکتشافی به عمق ۱۵۰متری زمین هدایت شود، کشف ذخایر مواد معدنی سه برابر می‌شود.

کره‌ای گفت: از ابتدای دولت یازدهم فعالیت‌های اکتشافی در عمق زمین با استفاده از روش‌هایی مثل ژئوفیزیک هوایی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: در سال ۹۴ برابر ۱۰سال قبل برداشت ژئوفیزیک هوایی در کشور انجام شده که بخش عمده آن مربوط به خراسان جنوبی است.

کره‌ای  با اشاره به توجه ویژه مقام معظم رهبری نسبت به خراسان جنوبی اظهار کرد: باید با همت و جدیت این منطقه آباد شود.

انتهای پیام

 

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *