یکشنبه، ۱ بهمن، ۱۳۹۶ | Sunday, 21 January , 2018

بهینه‌سازی کاتالیست‌های پالایشگاهی توسط محققان کشور

کد خبر: 6910 نسخه قابل پرینت
۱۴ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۰
بهینه‌سازی کاتالیست‌های پالایشگاهی توسط محققان کشور

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از نانولوله‌های کربنی موفق به بهینه‌سازی کاتالیست‌های مورد استفاده در پالایشگاه‌ها برای انجام فرآیند تبدیل متانول به اولفین شدند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران سجاد ریماز مجری طرح گفت: تبدیل متانول به اولفین‌ها یکی ازفرایندهای مورد توجه درحوزه تبدیل گازطبیعی به محصولات با ارزش پتروشیمی است ضمن آن که از لحاظ اقتصادی می‌تواند بسیار حائز اهمیت باشد.
وی اولفین‌ها را خوراک اصلی واحدهای پتروشیمی نام برد و یادآور شد: برای تبدیل متانول به اولفین‌ها از کاتالیست‌ها استفاده می‌شود ولی مشکل اصلی این کاتالیست‌ها این است که در مدت زمان کوتاهی غیر فعال می‌شوند.
ریماز با تاکید بر این که برای رفع این مشکل تحقیقاتی را اجرایی کردیم، خاطرنشان کرد: بر این اساس تحقیقاتی با عنوان «کاربرد نانو لوله‌های کربنی به عنوان قالب سخت در ساخت نانو کاتالیست ساپو-۳۴ با استفاده از روش تبدیل ژل خشک» را اجرایی کردیم.
مجری طرح با تاکید بر اینکه در این مطالعات اقدام به بهینه سازی کاتالیست‌ها کردیم، اضافه کرد: برای این منظور از نانولوله‌های کربنی به عنوان قالب سخت در ساخت نانو کاتالیست ساپو-۳۴ با استفاده از روش تبدیل ژل خشک استفاده شد.

انتهای پیام

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan