دیده بان علم ایران

سه شنبه، ۲ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 24 October , 2017

نخستین ابررایانه فیلمساز جهان با فیلمی ترسناک +فیلم

کد خبر: 6782 نسخه قابل پرینت
۱۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۸:۵۵
نخستین ابررایانه فیلمساز جهان با فیلمی ترسناک +فیلم

شرکت فیلمسازی فاکس با همکاری ابررایانه آی‌.بی‌.ام نخستین پیش پرده فیلم شناختی جهان را برای یک فیلم ترسناک ارائه کرد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران شرکت فاکس برای ساخت این پیش پرده در فیلم ترسناک “مورگان” از هوش مصنوعی استفاده کرده تا تماشاچیان را بیشتر جذب کند.

 شرکت فاکس تصمیم گرفت از ابررایانه واتسون آی بی ام برای یک پیش پرده ساخته شده توسط رایانه کمک بگیرد.

داستان فیلم تازه لوک اسکات که این روزها در آمریکا روی پرده رفته درباره یک مشاور پروژه به نام “لی” با بازی کیت مارا است . او باید تصمیم بگیرد که پروژه تولید هوش مصنوعی که کار روی آن مدت هاست آغاز شده آیا از کنترل خارج شده و باید متوقف شود یا ارزش ادامه دادن دارد. این هوش مصنوعی که مورگان نام دارد روز به روز خطرناک تر می شود.

محققان آی‌بی‌ام ۱۰۰ پیش پرده فیلم ترسناک مختلف را به صورت صحنه‌های جداگانه تفکیک کردند و سپس از ابررایانه خواستند که هر بخش را از میان سه منشور مختلف بررسی کند.

ابررایانه واتسون ابتدا تحلیل بصری کاملی از هر لحظه پیش پرده انجام داده و حالت ها و برچسب‌هایی مختلفی را برای هر صحنه تعریف کرد. سپس صدای هر صحنه بررسی شد تا حس و حال هر لحظه سنجیده شود. این ابررایانه در پایان ترکیب هر صحنه را برای تولید صحنه‌ای از موقعیت‌ها و تصاویر خاص که معمولا در پیش پرده‌های موفق فیلمهای وحشتناک استفاده می‌شوند، بر هم زد.

زمانی که واتسون توانست استراتژی‌های کلی تدوین یک پیش پرده ترسناک را به دست بیاورد، محققان به آن اجازه دادند تا فیلم را از ابتدا تا انتها ببیند و ۱۰ لحظه مهم را برای ساخت این تریلر انتخاب کند. در این مرحله، یک تدوینگر انسان به انجام ویرایش‌های نهایی از میان شش صحنه منتخب نهایی پرداخت تا پیش‌پرده نهایی بدست آید.

انتهای پیام

۵۷۳۴۴۷۹۹

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan