دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۶ | Monday, 23 October , 2017

ملک‌زاده خبرداد: ایجاد سه مؤسسه شبه «رویان» در کشور

کد خبر: 6700 نسخه قابل پرینت
۱۰ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۴
ملک‌زاده خبرداد: ایجاد سه مؤسسه شبه «رویان» در کشور

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه تحقیقات بر روی سلول‌های بنیادی دستاوردهای خوبی داشته است، گفت: استفاده از این دستاوردها در کلینیک‌ها حدود  ۱۰ سال دیگرممکن است.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر ملک‌زاده در حاشیه هفدهمین جشنواره بین‌المللی تحقیقاتی رویان در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت‌های چشمگیر کشور در زمینه سلول‌های بنیادی اظهار کرد: علاوه بر پژوهشگاه رویان، بیش از هشت دانشگاه کشور در حال تحقیقات در حوزه سلول‌های بنیادی هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر علاوه بر ارائه  خدمات سلول درمانی در حوزه پوست، چشم و مفاصل، تحقیقات گسترده‌ای در زمینه درمان بیماری‌های قلبی عروقی، کبد، کلیه، نابینایی و سیستم عصبی در حال انجام است که دستاوردهای امیدبخشی عرضه شده است.

ملک‌زاده هم‌چنین از راه‌اندازی سه مؤسسه مشابه «رویان» در کشور خبر داد و اضافه کرد:‌ بر این اساس در تلاش هستیم تا مؤسساتی مشابه پژوهشگاه رویان در شیراز، تبریز و در دانشگاه تهران راه‌اندازی کنیم.

وی با تاکید بر اینکه اقدامات برای راه‌اندازی سه مرکز در حال انجام است، خاطرنشان کرد:  ایران در منطقه از بسیاری از کشورها مانند ترکیه در حوزه سلول‌های بنیادی جلوتر است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan