دیده بان علم ایران

شنبه، ۲۹ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 21 October , 2017

نرخ مالیات قراردادهای پژوهشی مشخص شد

کد خبر: 6474 نسخه قابل پرینت
۰۹ شهریور ۱۳۹۵ | ۰۹:۰۱
نرخ مالیات قراردادهای پژوهشی مشخص شد

نرخ نهایی مالیات قراردادهای پژوهشی، بر اساس مصوبه هیات دولت تعیین شد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر وحید احمدی ، معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم و دبیر شورای عالی عتف در رابطه با لایحه اصلاحی مالیات مستقیم فعالیت‎های پژوهشی که در جلسه اخیر هیات دولت به تصویب رسید، توضیح داد: موضوع اصلاح قانون مالیات مستقیم فعالیت‏های پژوهشی در نوزدهمین جلسه شورای عالی عتف مطرح شد و بر اساس دستور معاون اول رئیس جمهوری، دبیرخانه شورای عالی مکلف شد تاثیر اصلاحات صورت گرفته در قانون مالیات مستقیم (مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی) بر فعالیت‏های پژوهشی را بررسی و گزارش کند.
وی افزود: دبیرخانه شورای عالی عتف در راستای اجرای دستور معاون اول رئیس جمهوری، گزارشی با عنوان مروری بر قانون مالیات مستقیم، مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ در حوزه علم و فناوری از منظر اقتصاد مقاومتی و پیشنهادات اصلاحی را تهیه و برای بررسی و اعمال نظر به معاونت ریاست جمهوری ارسال کرد.
احمدی خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‏های انجام شده توسط دبیرخانه شورای عالی عتف و مساعدت‏های معاون اول رئیس جمهوری، موضوع تهیه لایحه اصلاحی مالیات مستقیم در دستورکار دولت قرار گرفت و این لایحه با هدف تحقق اهداف سیاست‏های کلی اقتصاد مقاومتی و حمایت از پژوهش در جلسه هفتم شهریورماه هیات دولت به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی برای تقدیم به مجلس تصویب شد.
معاون پژوهشی وزیر علوم تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیأت وزیران، پرداخت‏هایی که کارفرمایان به اشخاص حقیقی با عنوان حق مشاوره، حق حضور در جلسات، حق التدریس، حق التحقیق و حق پژوهش پرداخت می کنند، مشمول مالیات مقطوع به نرخ ۱۰ درصد خواهد بود و در مورد قراردادهای پژوهشی نیز مالیات مقطوع به نرخ پنج درصد در حوزه پژوهش و فناوری تعیین شد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan