جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

کنگره بین‌المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران برگزار می‌شود

کد خبر: 6436 نسخه قابل پرینت
۰۸ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۹
کنگره بین‌المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران برگزار می‌شود

دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملّی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران” با شعار “تولید دانش‌بنیان محصولات زراعی و بهره‌وری آب” با حضور اساتيد دانشگاه‌ها و موسسات تحقيقاتي کشور، توسط انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران ، روزهای ۹ تا ۱۱ شهریور  ۹۵ در دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دکتر بهزاد قره‌یاضی عضو هیأت علمی پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی و دبیر علمی کنگره گفت: در این کنگره تعداد ۲۰ سخنران مدعو خارجی که از افراد برجسته و شاخص بین‌المللی رشته علوم زراعت و اصلاح نباتات از کشورهای مختلف جهان محسوب می‌شوند شرکت خواهند داشت و به ارائه جدیدترین دستاوردهای خود در قالب سخنرانی‌های کلیدی خواهند پرداخت.

رئیس انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران خاطرنشان کرد: کنگره اخیر به عنوان بزرگترین گردهمایی متخصصین علوم زراعت و اصلاح نباتات کشور، میزبان اساتيد و محققان داخلی و خارجی در حوزه‌هاي مختلف علوم زراعت و اصلاح نباتات خواهد بود و ارائه مقالات کلیدی توسط سخنرانان برجسته مدعو، ارائه مقاله توسط اعضای هیأت علمی و محققان کشور و برگزاری کارگاه‌های آموزشی و جلسات هم‌اندیشی پیرامون شعار کنگره از برنامه‌های اصلی کنگره است. دستاوردهای حاصل از جلسات هم‌اندیشی که محورهای اصلی آنها چالش‌های تولید محصولات زراعی است، به صورت راهکارهای اجرایی به مسولان اجرایی کشور عرضه خواهند شد.

بر اساس این گزارش، محورهای کنگره شامل: زراعت، اکولوژی و فیزیولوژی گیاهان زراعی، به نژادی گیاهان زراعی، زیست فناوری گیاهان زراعی، بهره‌وری و کارایی مصرف آب، تنش های محیطی در گیاهان زراعی، تغییر اقلیم و مدل سازی، نظام‌های زراعی، روش‌های نوین در تولید محصولات زراعی، علف‌های هرز و مدیریت آن‌ها، حفاظت از ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، زراعت و اصلاح گیاهان دارویی، گیاهان زراعی جدید و فراموش شده، فناوری و مدیریت تولید بذر در گیاهان زراعی، است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan