دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۱۰ اردیبهشت، ۱۳۹۶ | Sunday, 30 April , 2017

ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می‌شود

کد خبر: 6226 نسخه قابل پرینت
۰۶ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۵
ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی برگزار می‌شود
ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی آذرماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران سروش صادق‌نژاد، رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه خبر داد و گفت: مرحله پیش‌ثبت نام تیم‌ها در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی از دهم شهریورماه به صورت اینترنتی آغاز و تا پنجم مهرماه ادامه دارد.

وی افزود: تیم‌ها از ۲۰ شهریور تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیت های خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند و بررسی فنی تیم ها نیز از اول تا پانزدهم آبان ماه انجام می شود.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: ثبت نام قطعی تیم ها در ۵ لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش آموزی ۱۰ آبان تا یکم آذرماه انجام خواهد شد.

صادق نژاد در خصوص لیگ های رقابتی جشنواره رباتیک امیرکبیر نیز گفت: مسابقات دانشجویی در ۵ لیگ ربات های انسان نما، مین یاب، کار، ریز پرنده و مسیریاب پیشرفته برگزار می شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در نظر داریم در لیگ ربات های انسان نما المپیک برگزار کنیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، ربات های انسان نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی مواد دو میدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه این جشنواره با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می‌شود، افزود: برگزاری این المپیک رباتیک، مقدمه ای برای به رسمیت شناخته شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی خواهد بود.

صادق‌نژاد گفت: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره ما برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابت های آنها در جشنواره اصلی تجمیع شده و در لیگ ربات های مسیریاب پیشرفته برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی نیز سه لیگ شامل ربات های انسان نما، ربات های ترابری و ربات های مسیریاب پیش بینی شده است که لیگ مقدماتی ربات های مسیریاب مختص تیم های غیرایرانی خواهد بود.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوری های حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخش‌های دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکت های خصوصی را از جمله برنامه‌های جانبی ششمین جشنواره بین‌المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan