جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

«داشبورد مدیریت طرح‌های پژوهشی» رونمایی می‌شود

کد خبر: 5957 نسخه قابل پرینت
۳۱ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۴۰
«داشبورد مدیریت طرح‌های پژوهشی» رونمایی می‌شود

داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی بخشی از رصدخانه پژوهش و فناوری سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی ملی (سمات ملی) است که توسط پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران فردا رونمایی می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران، سامانه مدیریت اطلاعات تحقیقاتی ملی (سمات ملی) که در سال ۱۳۸۵ راه‌اندازی شده، جایگاه داده‌های علمی و پژوهشی تولید شده در داخل کشور است و این شبکه اطلاعاتی، ابزار و جایگاهی را برای یکپارچه‌سازی اطلاعات پژوهشگران، سازمان‌ها و نهادها و نشریات علمی کشور فراهم می‌آورد و قراردادهایی مانند نام پدیدآوران، نامه نشریه‌ها و… را دریافت می‌کند.

همچنین پیاده‌سازی داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی کشور با ساده‌سازی و ایجاد درک سریع دیداری، برجسته‌سازی نقاط کلیدی و حذف جزئیات درباره وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور، تصمیم‌گیری درباره این موضوع را برای سیاست‌گذاران آسان‌تر می‌کند.

کاربرد این داشبورد در سطح ملی است زیرا امکان بازبینی کلی و سریع وضعیت طرح‌های پژوهشی کشور را فراهم می‌سازد.

افزون‌بر این، بهره‌گیری از فناوری هوش سازمانی، امکان گزارش، نمایش، تحلیل و مقایسه آماری طرح‌های پژوهشی را بر پایه معیارهایی چون دوره‌های زمانی اجرای طرح، شمار طرح‌های پژوهشی، اعتبار طرح‌ها، سازمان‌های ثبت‌کننده و همچنین کمیسیون‌های تخصصی بررسی‌کننده طرح‌ها به دست می‌دهد.

داشبورد مدیریتی طرح‌های پژوهشی با بیش از ۳۰ شاخص و در شش زیر صفحه یک نگاه، شمار طرح‌های پژوهشی، اعتبارات، نقشه، نگاه مقایسه‌ای و جدول گزارش‌ساز طراحی شده است.

«داشبورد مدیریت طرح‌های پژوهشی» را پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) با پشتیبانی دبیرخانه شورای‌عالی عتف و مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور طراحی و پیاده‌سازی کرده است و این داشبورد دوشنبه یکم شهریور ماه ۱۳۹۵ در تالار سخن ایرانداک رونمایی می‌شود.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan