جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

تولید و تجاری‌سازی افزودنی‌های صنایع آب در کشور

کد خبر: 5666 نسخه قابل پرینت
۲۶ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۵
تولید و تجاری‌سازی افزودنی‌های صنایع آب در کشور

محققان کشور در حوزه صنایع آب، موفق به تولید و تجاری‌سازی طیفی از افزودنی‌های شیمیایی برای کنترل خوردگی، رسوب و شست‌وشو شدند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران سیدعلی سیدرضی مدیرعامل شرکت تولید کننده این افزودنی‌ها با اشاره به تصفیه  آب های صنعتی و مصارف عمده گفت: محققان ما توانستند به عنوان تولیدکننده مواد شیمیایی بازدارنده‌ خوردگی و رسوب دوست دار محیط زیست در سیستم های برج خنک کن، بویلرها، اسمز معکوس و مدارهای بسته فعالیت خود را ادامه دهیم و محصولات متنوعی را در حوزه‌های یادشده تولید کنیم.

وی به مواد شیمیایی کنترل خوردگی و رسوب به عنوان محصولات شیمیایی اصلی تولیدی اشاره کرد و گفت: بازدارنده رسوب و خوردگی چیلر، دیگ‌های آب گرم و داغ، پراکنده کننده روغن، منعقدکننده، بازدارنده رسوب و خوردگی بویلرهای بخار، بازدارنده رسوب و خوردگی کولینگ، شستشودهنده، بایوساید و بایودیسپرسانت و بازدارنده خوردگی آلیاژ مس از مهم‌ترین تولیدات این شرکت در دسته‌ی کنترل خوردگی و رسوب به شمار می‌روند.

سیدرضی ادامه داد: تولیدات برای سیستم‌های یادشده در قالب بازدارنده‌های رسوب و خوردگی بر پایه‏‏‌ی فسفات (بویلر، برج خنک کن)، پایه‌ی نیتریت و مولیبدات (مدار بسته)، دیسپرسانت ها، میکروب کش ها و ضد جلبک و ضد باکتری ها، اکسیژن زداها و آمین های خط بخار (بویلر)، آنتی اسکالانت ها (RO) بوده است.


این  فناور کشور، با اشاره به مصارف گسترده این فرآورده‌ها در صنایع بزرگ از جمله فولاد، پتروشیمی، مس، نیروگاه و صنایع لاستیک گفت:  این شرکت توانسته است ضمن صرفه جویی در مصرف آب، رسوب‌گذاری در نقاط بحرانی سیستم برای مثال مبدل ها، کندانسورها و ژاکت راکتورها را به حداقل برساند.

 

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan