دیده بان علم ایران

شنبه، ۲۹ مهر، ۱۳۹۶ | Saturday, 21 October , 2017

دانشگاه شيراز، ميزبان كنفرانس فيزيك ايران

کد خبر: 5583 نسخه قابل پرینت
۲۵ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۲
دانشگاه شيراز، ميزبان كنفرانس فيزيك ايران

كنفرانس سالانه فيزيك ايران، يكم تا چهارم شهريور ماه امسال در دانشگاه شيراز برگزار می‌شود.

به گزارش دیده‌بان علم ایران دكتر محمود مرادي ، دبير اجرايي كنفرانس گفت: بيش از يك هزار نفر از اساتيد، دانشجويان تحصيلات تكميلي ، پژوهشگران و متخصصان فيزيك و مهندسي از دانشگاه ها ، مراكز پژوهشي و صنايع سراسر كشور در اين برنامه شركت مي‌كنند.

وي افزود: هزار و ۱۴۵ مقاله توسط كميته ي علمي كنفرانس دريافت شد و پس از داوري توسط اساتيد، ۷۰۰ مقاله پذيرفته شد.
رئيس دانشكده علوم دانشگاه شيراز ادامه داد : در مدت ۴ روز برگزاري كنفرانس، حدود يكصد مقاله به صورت سخنراني و ۶۰۰ مقاله در قالب پوستر ارائه می‌شود و مقالات ارائه شده در كنفرانس توسط سايت انجمن فيزيك در اختيار علاقه‌مندان قرار مي گيرد.

دكتر مرادي خاطرنشان كرد : فيزيك هسته‌اي، نانوفيزيك و نانو فناوري؛ فيزيك ماده چگال تجربي و نظري؛ اپتيك،فوتونيك و ليزر؛اختر فيزيك،كيهان شناسي و نجوم؛ذرات بنيادي؛ و كاربردهاي متنوع فيزيك در صنايع نوين؛ محور هاي اصلي كنفرانس است.

دبير كنفرانس فيزيك ۹۵ اظهار کرد : در اين كنفرانس از دانشمندان مطرح ايران و ايرانيان مقيم كشور حضور مي يابند و تازه هاي علم فيزيك را براي شركت كنندگان ارائه مي كنند.

دكتر مرادي گفت: كارگاه معرفي رويكردها و حمايت هاي مراكز رشد، كارگاه جستجو و ثبت patent، نشست بانوان فيزيكدان كشور، كارگاه تكنيك خلاء و كاربردهاي آن ، كارگاه نحوه ساخت و آناليز سلول هاي خورشيدي نسل جديد ، ميزگرد كسب و كار و رصد شبانه در رصدخانه ابوريحان دانشگاه شيراز، همزمان با كنفرانس فيزيك اجرا مي‌شود.

دكترعبدالناصر ذاكري، رئيس بخش فيزيك دانشگاه شيراز هم در اين نشست خبري ، فيزيك را يك علم پايه براي توسعه ي دانش بشري توصيف كرد و گفت: از نمونه هاي نقش فيزيك در گسترش تكنولوژي مي توان به اينترنت،ليزر، نجوم و پيشرفت هاي فضايي بشر اشاره كرد.

وي افزود : بيش از نيم قرن از تاسيس بخش فيزيك دانشگاه شيراز مي گذرد و و اين بخش اولين بخشي بوده كه دوره دكتري فيزيك را به همراه دانشگاه صنعتي شريف در كشور شروع كرده است.

استاد فيزيك دانشگاه شیراز ادامه داد : هم اكنون ۲۲ عضو هيئت علمي، ۱۵۰ دانشجوي كارشناسي، ۱۰۰ دانشجوي كارشناسي ارشد و ۶۰ دانشجوي دكتري در بخش فيزيك دانشگاه شيراز حضور دارند و از نظر علمي ، اين بخش در جايگاه باليي قرار دادرد.

دكتر ذاكري تصريح كرد : عليرغم وجود برخي آزمايشگاه هاي مجهز، در زمينه تجهيزات نيازمند به ورز رساني و نوسازي هستيم و با كمبود بودجه مواجهيم.

 

بر اساس این گزارش، مراسم افتتاحيه كنفرانس سالانه فيزيك دوشنبه اول شهريورماه ۹۵ ساعت ۸:۳۰ صبح در تالار حكمت واقع در پرديس ارم دانشگاه شيراز برگزار مي شود.

 

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan