دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

ساخت ژنراتور یونیزان برای ترمیم‌ زخم‌های دیابتی در کشور

کد خبر: 553 نسخه قابل پرینت
۰۵ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۵
ساخت ژنراتور یونیزان برای ترمیم‌ زخم‌های دیابتی در کشور

محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی موفق به ساخت ژنراتور یونیزان برای ترمیم زخم های دیابتی شدند.

به گزارش دیده بان علم ایران، سارا فتح الله، مجری طرح گفت: ضایعات پوستی مانند زخم به عنوان یکی از بزرگترین معضلات پیش روی بشر سالیان زیادی ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است و  تعداد زیادی از مقالات در حوزه پزشکی به تشخیص و درمان انواع زخم ها و ضایعات پوستی اختصاص می یابد.

وی افزود: با توجه به معایب درمان های فعلی نظیر صدمه بافت های سالم، طولانی بودن دوره درمان زخم که منجر به بالا رفتن هزینه ها و عفونت های شدید و حتی مرگ می شود بر آن شدیم که سیستمی با نام ژنراتور یونیزان را طراحی کنیم تا بتواند مشکلات و معایب درمان های فعلی را کاهش داده و دقت و شرایطی را فراهم آورد که هرگز در درمان و جراحی لیزری یا روش های دیگر به دست نمی آید.

فتح الله با بیان اینکه استفاده از این سیستم بدون ایجاد التهاب بوده و قابل استفاده برای درمان سطوح نامنظم نیز است، اظهار داشت: این دستگاه شامل سه بخش منبع تغذیه، سیستم گازی و دستگاه ژنراتور پلاسما است.

وی افزود: در پلاسما به طور عمومی وجود سه عامل مهم که ایجاد رادیکال های آزاد و یون های واکنش پذیر، تابش امواج ماورای بنفش و برخورد ذرات پرانرژی به سطح است باعث خاصیت آنتی باکتریال و ضدعفونی کنندگی و ترمیم زخم می‌شود.

این پژوهشگر گفت: اين پلاسما در فضاي باز توليد مي‌شود و مي‌تواند بطور مستقيم به ماده مورد نظر تابش شود و هيچ گونه محدوديتی در اندازه و ابعاد ماده مورد تابش وجود ندارد به همین دلیل می توان از آن در پزشکی در درمان های مستقيم از جمله درمان های پوستی شامل ترميم بافت ها و زخم ها و درمان بيماري هاي پوستي، درمان تومورها، چشم پزشکي، زيست شناسي و نیز برای ايجاد برش بدون خونريزي با دقت بالا بر روي پوست استفاده کرد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan