جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

تسریع تست انعقاد خون با دستگاه محققان علوم پزشکی کشور

کد خبر: 5344 نسخه قابل پرینت
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۳:۵۶
تسریع تست انعقاد خون با دستگاه محققان علوم پزشکی کشور

محققان دانشگاه علوم پزشكی ارتش موفق به ساخت دستگاه كوآگولامتر چهار كاناله گوی فلزی برای تسریع در پاسخ دهی به تست انعقاد خون شدند.

به گزارش دیده بان علم ایران، مجید صحراگرد، دانش آموخته فیزیک، مدیر و مجری این طرح گفت: طراحی و ساخت این دستگاه به صورت مستقل و بنیادی انجام شده و تکنیک به کار گرفته شده  آن را از نمونه های خارجی نیز متمایز کرده است.

وی از مهمترین ویژگی های این دستگاه نسبت به نمونه های موجود خارجی را سرعت در پاسخ تست های PT  و PTT دقیقا در زمان انعقاد پلاسمای خون و هوشمند بودن نسبت به وجود گوی یا عدم وجود گوی در کووت که ناشی از خطای انسانی است دانست و افزود:  این مزیت سبب میشود از به هدر رفتن محلول های مربوطه و نیز پلاسمای بیمار خصوصا بیمارانی که خونگیری مجدد از آنها با سختی انجام می گیرد مثل بیمارانی که دچار سوختگی شدید هستند جلوگیری شود.

به گفته وی حساسیت بسیار خوب نسبت به نمونه پلاسماهایی که شبکه ضعیفی از فیبر های انعقادی را دارا هستند، قیمت بسیار مناسب برای بیمارستان ها و آزمایشگاه های خون که یک سوم نمونه خارجی است از دیگر مزایای این دستگاه است.

انتهای پیام

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan