جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

ثبت هزارمین رده سلولی انسانی جانوری در مرکز ذخایر ژنتیک

کد خبر: 5150 نسخه قابل پرینت
۱۸ مرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۲
ثبت هزارمین رده سلولی انسانی جانوری در مرکز ذخایر ژنتیک

بانک سلول های انسانی و جانوری مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران موفق به ثبت هزارمین رده سلولی خود شد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکتر سید ابوالحسن شاهزاده فاضلی،رییس مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران گفت: در حال حاضر بانک سلولهای انسانی و جانوری این مرکز بیش از ۱۰۰۰ رده سلولی انسانی، جانوری، بنیادی مزانشیمی، تحقیقاتی و لنفوبلاستوئیدی و رده های مورد استفاده در تولیدات زیست فناوری را به محققین و مراکز  پژوهشی عرضه می نماید.

در این راستا  بانک سلولهای انسانی و جانوری توانسته است تنها با گذشت نیم دهه از عمر خویش، با تلاش و پشتکار جهادی نیروهای متخصص، علاوه بر ارائه بیش از ۱۰۰۰ رده سلولی، مجموعه ای از توانمندی های نرم افزاری و سخت افزاری در حوزه علوم سلولی و زیست فناوری را برای  تامین نیاز مراکز علمی، دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی کشور را فراهم کرده و بستری برای ارتباط و تعامل علمی با مراکز و بانک‌های مرتبط و معتبر بین‌المللی ایجاد نماید.

وی در ادامه افزود: این بانک همچنین پرچم دار ارائه خدمات پیشرفته از جمله تایید هویت رده های سلولی بنیادی انسانی و جانوری، بررسی آپوپتوز به کمک سنجش AA-7 و AnV-FITC، بررسی آلودگی نمونه های کشت سلولی، دستکاری ژنتیکی سلولها، تشخیص گونه های جانوری و تأیید عدم اختلاط رده های سلولی به روش Multiplex PCR، بررسی اثر ژنوتوکسیسیتی با آزمون کامت قلیایی (Commet Assay ) و دهها خدمات تخصصی و فوق تخصصی دیگر است.

انتهای پیام

 

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan