دیده بان علم ایران

سه شنبه، ۲ آبان، ۱۳۹۶ | Tuesday, 24 October , 2017

اعطای نخستین جایزه و تندیس ملی ژنتیک به ۱۰ محقق و پیشکسوت برجسته کشور

کد خبر: 512 نسخه قابل پرینت
۰۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰
اعطای نخستین جایزه و تندیس ملی ژنتیک به ۱۰ محقق و پیشکسوت برجسته کشور

همزمان با برگزاری دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک به ۱۰ نفر از محققان برجسته علم ژنتیک، جایزه ملی ژنتیک ایران اعطا می‌شود.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر سیدجواد مولی، نایب رییس انجمن ژنتیک ایران در دومین کنگره بین‌المللی و چهاردهمین کنگره ملی ژنتیک ایران با تاکید بر این که جایگاه امروز ژنتیک ایران مرهون تلاش پیشکسوتان این حوزه است، اظهار کرد: چهاردهمین کنگره ملی و دومین کنگره بین‌المللی ژنتیک ایران همزمان با پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن ژنتیک ایران برگزار می‌شود.

وی با اشاره به جزییات برگزاری این کنگره خاطرنشان کرد: در این دوره از کنگره هزار و ۷۹ نفر ثبت‌نام کردند که پس از ارسال چکیده مقالات، ۸۹ مقاله در قالب ارائه به صورت سخنرانی و ۷۵۹ مقاله نیز در قالب ارائه به صورت پوستر انتخاب شدند.

مولی با بیان این که در این دوره از ۱۱ کشور سخنران کلیدی حضور دارند، خاطرنشان کرد: ملاک انتخاب ما سطح علمی دانشمندان بوده است.

رییس انجمن ژنتیک ایران،‌ از اعطای جایزه و تندیس ملی ژنتیک در این دوره از کنگره خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت پنجاهمین سالگرد تاسیس انجمن ژنتیک، اولین دوره جایزه ملی ژنتیک ایران اعطا خواهد شد. این تندیس در سه زیرگروه به چهره‌های تاثیرگذار، محققان برتر و محققان جوان برتر در حوزه‌های مختلف ژنتیک اهدا می‌شود.

مولی برگزاری جلسات مشترک میان مهمانان خارجی با مراکز علمی داخلی را از دیگر برنامه‌های این کنگره دانست و تصریح کرد: به منظور تعامل بیشتر دانشجویان با محققان خارجی برنامه ویژه‌ای تدارک دیده شده است تا بتوانند در محیط‌های کاملا غیر رسمی و به صورت رو در رو سوالات علمی و آکادمیک خود را با محققان خارجی در میان بگذارند.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan