جمعه، ۱ شهریور، ۱۳۹۸ | Friday, 23 August , 2019

جشنواره بین المللی رویان در ایستگاه بیستم/تمدید مهلت ارائه آثار به کنگره های دوقلوی رویان

نسخه قابل پرینت کد خبر:44318
۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۷:۳۸
جشنواره بین المللی رویان در ایستگاه بیستم/تمدید مهلت ارائه آثار به کنگره های دوقلوی رویان

رییس پژوهشگاه رویان با اعلام زمان و مکان بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان از تمدید مهلت ارسال خلاصه مقالات کنگره های بین‌المللی رویان تا پایان اردیبهشت‌ماه به منظور افزایش انگیزه محققان داخلی برای ارسال آثار تحقیقاتی خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر عبدالحسین شاهوردی خاطرنشان کرد: پژوهشگاه رویان ششم تا هشتم شهریورماه در سالن همایش های رازی میزبان برگزاری بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان و بیستمین کنگره بین‌المللی پزشکی تولید مثل و پانزدهمین کنگره بین‌المللی سلول‌های بنیادی رویان است. طی ۲۰ سال گذشته با برگزاری این برنامه‌های علمی، اتفاقات باارزشی رقم خورده و محققان تجربیات بسیار خوبی را به دست آورده‌اند. جشنواره فرصت مناسبی برای نشان دادن توانمندی‌های علمی ما به جامعه علمی بین‌المللی بوده و نگاه محققان خارجی را نسبت به محققان داخل کشور تغییر داده است.

وی به وجود آمدن اعتماد بین محققان و شکل گرفتن پروژه‌های مشترک، پایان‌نامه مشترک، رفت و آمد محققان به آزمایشگاه‌های یکدیگر در سایه این اعتماد و نیز ارتقای سطح علمی تحقیقات را از دستاوردهای کنگره رویان عنوان کرد و افزود: به دنبال این اتفاقات، شاهد به چاپ رسیدن نتایج تحقیقات، در قالب مقالات مشترک بین محققان ایرانی و خارجی هستیم.

شاهوردی در رابطه با ویژگی خاص بیستمین جشنواره بین‌المللی رویان گفت: امسال تلاش بر این بوده در زمینه‌هایی که محققان داخل کشور موفق هستند، بیش از پیش متمرکز شویم و مهمانان تخصصی را نیز بیشتر در زمینه‌هایی که برای محققان کشور چالش‌برانگیز است، دعوت کنیم. خوشبختانه تا به حال تعداد قابل توجهی از مهمانان خارجی پاسخ‌گوی ما بودند و امیدواریم که تا زمان جشنواره شاهد حضور این عزیزان باشیم و جشنواره را با کیفیت بالا برگزار کنیم.

وی همچنین درباره جوایز توضیح داد: امسال دو برنده در بخش “پزشکی تولید مثل” و دو برنده در بخش “سلول‌های بنیادی” معرفی خواهیم کرد و تلاشمان این بوده که در هر زمینه، یک نفر تحقیقات خود را در علوم پایه و یک نفر نیز در علوم بالینی به سرانجام رسانده باشد؛ به این منظور که به هر دوی این علوم به یک میزان توجه شود. همچنین قصد داریم در بخش بین‌المللی، معادل جایزه نقدی که سال گذشته به مهمانان خارجی اهدا کردیم، فرش‌های نفیس کشور را به این عزیزان اهدا کنیم.

رئیس پژوهشگاه رویان در پایان ابراز امیدواری کرد که تمام پژوهشگران کشور که در رشته‌های مرتبط با پزشکی تولید مثل و سلول‌های بنیادی اثری دارند مقاله خود را تا مهلت عنوان شده به دبیرخانه کنگره ارسال کنند تا امسال شاهد بیشترین مشارکت محققان کشور در کنگره های بین المللی رویان باشیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *