سه شنبه، ۴ تیر، ۱۳۹۸ | Tuesday, 25 June , 2019

اعطای جایزه بین‌المللی نوآوری در زمینه پلیمرها به دانشجوی ایرانی

نسخه قابل پرینت کد خبر:41965
۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۰۱
اعطای جایزه بین‌المللی نوآوری در زمینه پلیمرها به دانشجوی ایرانی

جایزه جهانی نوآوری در زمینه الفین‌ها و پلی‌الفین‌ها به دانشجوی دانشکده‌ مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعطا شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، جایزه‌ نوآوری های دانشجویی BOREALIS  یک مسابقه‌ بین‌المللی در زمینه الفین‌ها، پلی‌الفین‌ها و مواد شیمیایی پایه است.
این مسابقه هر ساله با اعلام فراخوانی جهانی از ماه سپتامبر به مدت ۶ ماه اقدام به پذیرش پروژه‌های تحقیقاتی از دانشگاه‌های سراسر دنیا می‌کند.
هدف از اهدای این جایزه شناخت ایده‌های خلاقانه و راهکارهای نوآورانه در خصوص حوزه‌های مرتبط با این مسابقه است . بر این اساس بعد از داوری پروژه‌ها از سوی هیات داوران، برگزیدگان در سه مقطع دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسی معرفی می‌شوند.
پروژه‌ انجام شده در دانشگاه صنعتی امیرکبیر که موفق به کسب این جایزه شده است، در قالب پروژه‌ی کارشناسی و به منظور حل یک مشکل صنعتی در صنعت برق (چاپ‌پذیری سطوح کابل‌های انتقال قدرت)، در گروه رنگ دانشکده‌ی مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه صنعتی امیرکبیر توسط نوید مستوفی سرکاری و تحت راهنمایی دکتر محسن محسنی و دکتر مرتضی ابراهیمی به انجام رسیده است.

برندگان امسال جایزه نوآوری BOREALIS از دانشگاه‌های یوهانس کپلر اتریش (دکتری)، آلتو فنلاند (کارشناسی ارشد) و صنعتی امیرکبیر (کارشناسی) بوده‌اند.
برای اولین بار در تاریخ ده ساله برگزاری این مسابقه، یک شرکت‌کننده از ایران و برای دومین بار یک شرکت کننده از آسیا موفق به کسب این جایزه شده است.
در این پژوهش، اقدام به بررسی و مطالعه تغییرات خواص سطحی آمیزه‌های پلی‌اتیلن شبکه‌ای شده‌ مورد استفاده در صنعت کابل شد و در آن تلاش کردند که با اتکا به تئوری‌های چسبندگی، دلایل ضعف در اتصال سطحی و بین‌لایه‌ای این آمیزه‌ها مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهند.
این پروژه با انجام تحقیقاتی در زمینه‌های “اصلاح مشکلات مطالعه شده به کمک فناوری پلاسمای سرد”، “پلیمریزاسیون درجای عوامل قطبی روی سطح” و “نشاندن عوامل بهبود دهنده سیلانی از طریق فرآیند سل-ژل” ادامه دارد.
جایزه در نظر گرفته شده برای برندگان این مسابقه، یک سفر با پوشش کامل هزینه‌ها به کشور محل برگزاری مراسم اهدای جوایز برای ارائه پروژه و دریافت جایزه، جایزه نقدی به مبالغ ۵۰۰۰ یورو (دکتری)، ۲۰۰۰ یورو (کارشناسی ارشد) و ۱۰۰۰ یورو (کارشناسی)، تندیس و گواهی جایزه می‌شود.
نوید مستوفی مجری طرح برای ارائه یافته‌های پژوهشی، تبادل اطلاعات و دریافت جایزه، به دعوت شرکت BOREALIS در مرکز نوآوری این شرکت در شهر لینس اتریش حضور پیدا کرده است.
برگزاری این جایزه بین‌المللی توسط شرکت BOREALIS صورت می‌پذیرد که یکی از بزرگترین شرکت‌های دنیا در خصوص تولید و فرآوری مواد پتروشیمیایی و پلیمری در حوزه‌های مختلف نظیر صنعت خودرو، بسته‌بندی، انرژی، سلامت و پزشکی، فوم، تاسیسات و خطوط انتقال نفت و گاز و کشاورزی است.
این شرکت که دفتر مرکزی آن در شهر وین اتریش قرار دارد، در کشورهای اتریش، بلژیک، برزیل، فرانسه، فنلاند، آلمان، ایتالیا، هلند، سوئد و ایالات متحده آمریکا دارای مجتمع‌های پتروشیمیایی و شیمیایی است.

انتهای پیام

Navid Mostofi Sarkari
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *