سه شنبه، ۲۹ مرداد، ۱۳۹۸ | Tuesday, 20 August , 2019

دکتر جوانشیر، استاد برجسته کشاورزی درگذشت

نسخه قابل پرینت کد خبر:41629
۰۷ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۵
دکتر جوانشیر، استاد برجسته کشاورزی درگذشت

دکتر عزیز جوانشیر، استاد دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و چهره تاثیر گذار رشته مهندسی زراعت و اصلاح نباتات کشور، روز جمعه ششم مهرماه درگذشت.

به گزارش دیده بان علم ایران، مراسم وداع دانشگاهیان با آن مرحوم ساعت ۹:۳۰ روز شنبه (هفتم مهر) مقابل دانشکده کشاورزی برگزار شد و پیکر استاد ظهر امروز در وادی رحمت به خاک سپرده شد.

مراسم شام غریبان نیز ساعت۱۹:۳۰ الی ۲۱:۳۰ امروز در مسجد جوادالائمه خیابان ولیعصر تبریز برگزار می شود.

دکتر عزیز جوانشیر، استاد تمام گروه آموزشی مهندسی زراعت و اصلاح نباتات دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز بوده و کسب عنوان استاد نمونه کشوری، چهره تاثیر گذار رشته علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران، کشف یک گونه جدید گیاهی برای اولین بار در دنیا از منطقه سبلان، مطالعه طرح گسترده جنگل‎های سبلان و ارائه گزارش سه جلدی از آن، مدیریت گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشکده، معاونت دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز و عضویت در هیات مدیره و ریاست نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، چاپ بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات ISI و علمی پژوهشی، ارائه بیش از ۳۵ مقاله در همایش‎های داخلی و خارجی و تالیف و ترجمه چندین کتاب از جمله سوابق علمی و اجرایی وی است.

دیده بان علم ایران هم فقدان این استاد و پژوهشگر فقید کشاورزی کشور را تسلیت می گوید.

انتهای پیام

دکتر عزیز جوانشیر
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. دکتر «عزیز جوانشیر» از اساتید بزرگ آذربایجان و چهره تاثیر گذار رشته مهندسی زراعت و اصلاح نباتات کشور .پروفسوری که خدمات بسیار برای دانش پژوهان ایران و آذربایجان انجام داد و باعث افتخار همگی ماست.برای قدردانی و بزرگداشت این پدر اکولوژی چه انجام میدهیم؟
    داشتن تندیسی از این دانشمند بزرگ آذربایجان شایسته است.