دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

عضویت استاد دانشگاه علوم بهزیستی در بورد تخصصی «سلامت در حوادث» دانشگاه لایپزیک آلمان

کد خبر: 4117 نسخه قابل پرینت
۰۴ مرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۵۲
عضویت استاد دانشگاه علوم بهزیستی در بورد تخصصی «سلامت در حوادث» دانشگاه لایپزیک آلمان

دکتر”حمیدرضا خانکه ” عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به عضویت بورد علمی – تخصصی بخش سلامت در حوادث دانشگاه لایپزیک آلمان در آمد.

به گزارش دیده‌بان علم ایران  دکتر خانکه که تنها عضو خارجی بورد تخصصی سلامت در حوادث دانشگاه لایپزیک محسوب می‌شود ، طی سالهای اخیر مسؤولیت مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایا و همچنین معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی را به عهده داشته است و از سه سال گذشته نیز، مباحث مربوط به سلامت در حوادث و بلایا را به دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه لایپزیک آموزش داده است .

” متدلوژی کیفی ، تحلیل داده های کیفی ” از دیگر مباحثی است که دکتر خانکه تاکنون به دانشجویان دانشگاه لایپزیک آموزش داده است ، ضمن آنکه وی با دپارتمان های مختلف سلامت در حوادث و رشته های مختلف توانبخشی که روی جنبه های روانی و اجتماعی تمرکز دارند ، همکاری داشته است.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی درباره دیگر برنامه های مشترک دو دانشگاه ، گفت: دانشگاه لایپزیک ، اجرای چهار پروژه مشترک با مرکز تحقیقات سلامت در حوادث و بلایای دانشگاه علوم بهزیستی را پیشنهاد داده است .

وی افزود: ” راه اندازی آزمایشگاه مشترک ارزیابی استرس از طریق روشهای بایوفیدبک» براساس دستگاهی که خود اختراع کرده‌اند و به ثبت جهانی شده، اجرا می شود ، ” اندازه گیری استرس رانندگان وسایل نقلیه عمومی ” ، ” بررسی مقایسه ای نگاه جامعه ایرانی و آلمانی به ایمنی خودرو ” و ” بررسی وضعیت آمادگی روانی شهر تهران و شهر لایپزیک در مقابل حوادث ” ، موضوع های چهار پروژه پیشنهاد شده دانشگاه لایپزیک است.

دکتر خانکه همچنین از همکاری دانشگاه لایپزیک در اجرای برخی برنامه های آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی خبر داد و گفت: اساتید آلمانی در پائیز امسال ، نسبت به برگزاری چند کارگاه آموزشی مشترک در دانشگاه علوم بهزیستی اقدام خواهند کرد.

وی با اشاره به برگزاری کنگره بسیج جامعه پزشکی در سال آینده نیز افزود: اساتید دانشگاه لایپزیک آلمان ، در این کنگره نیز مشارکت خواهند داشت .

شهر لایپزیک با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت ، از شهرهای بزرگ و مهم شرق آلمان و ایالت زاکسن است که دانشگاه لایپزیک واقع در این شهر نیز با قدمتی بیش از ۶۰۰ سال ، یکی از قدیمی ترین دانشگاههای آلمان و اروپا است که در سال ۱۴۰۹ میلادی توسط ” فردریک اول ” حاکم ایالت زاکسن تاسیس شد. ویلهلم وونت (پدر روانشناسی) رشته روانشناسی را به عنوان یک رشته مجزا در دانشگاه لایپزیک آلمان بنیان نهاد .

این دانشگاه دارای ۳۵ هزار دانشجو شاغل به تحصیل در ۱۴ دانشکده پزشکی ، زیست شناسی ، داروسازی و روانشناسی ، دامپزشکی ، شیمی و کانی شناسی ، آموزش و پرورش ، علوم اجتماعی و فلسفه ، علوم اقتصاد و مدیریت ، الهیات ، حقوق ، تاریخ و هنر ، مهندسی عمران ، علوم ورزشی ، ریاضیات و علوم رایانه ، فیزیک و علوم زمین و علوم ورزشی می باشد.

از دانش آموختگان برجسته این دانشگاه می توان از یوهان ولفگانگ گوته ، فریدریش نیچه ، ریشارد واگنر ، آنگلا مرکل و بسیاری از برندگان جایزه های جهانی به ویژه جایزه نوبل در زمینه های شیمی ، فیزیک و ادبیات ، نام برد.

از دیگر شاخصه های دانشگاه لایپزیک آلمان ، نگهداری نسخه خطی از موسیقی قرن ۱۶ ، در کتابخانه این دانشگاه است .

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan