دوشنبه، ۱ بهمن، ۱۳۹۷ | Monday, 21 January , 2019

شعار هفته جهانی فضا در ۲۰۱۸ اعلام شد: «فضا جهان را متحد می کند»

نسخه قابل پرینت کد خبر:38767
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۳
شعار هفته جهانی فضا در ۲۰۱۸ اعلام شد: «فضا جهان را متحد می کند»

هفته جهانی فضا ۲۰۱۸ از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه با شعار “فضا جهان را متحد می‌کند” برگزار می‌شود.

به گزارش دیده بان علم ایران هر ساله انجمن هفته جهانی فضا (WSWA) موضوعی را برای هفته جهانی فضا (WSW) انتخاب می‌کند تا تمام فعالیت‌­ها و رویدادهای صورت گرفته در جهان در این هفته پیرامون این شعار برنامه‌ریزی شود.

هفته جهانی فضا در سال جاری از ۱۲ تا ۱۸ مهر برابر با ۴ تا ۱۰ اکتبر برگزار می‌شود و این انجمن شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۸ را ” فضا جهان را متحد می‌کند ” اعلام کرده است.

این شعار پس از نشست تاریخی رهبران فکری فضایی جهان یعنی UNISPACE+۵۰ برای رویداد سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. طبق گزارش سازمان ملل متحد، UNISPACE + ۵۰ همکاری بین سفرهای فضایی و دولت‌های فضایی نوظهور را گسترش خواهد داد و به گسترش فعالیت‌های مرتبط با اکتشافات فضایی در مقیاس جهانی کمک خواهد کرد.

بر اساس اعلام گوران نیکولاشویچ، مدیر اجرایی انجمن هفته جهانی فضا، هفته جهانی فضا در سال ۲۰۱۷ با بیش از ۴ هزار رویداد رکورد رویدادهای فضایی را شکست. بیشتر این رویدادها در کشورهایی صورت گرفت که در سفرهای فضایی چندان فعال نبودند و این نشان‌دهنده این است که قدرت هفته جهانی فضا در جهان رو به توسعه است.

دنیس استون، رئیس انجمن هفته جهانی فضا، در این باره گفت: رشد سریع هفته ی جهانی فضا نشان دهنده پذیرش گسترده این دوره زمانی هماهنگ برای جشن فضا، الهام دهنده دانشجویان برای استفاده از فضا و ارتقاء دهنده برنامه های فضایی و سیاست های سازمان ها است. طبق نظر انجمن هفته جهانی فضا، بیش از ۱۰۰۰ سازمان مرتبط با فضا  این هفته را جشن می گیرند، که بزرگترین شبکه در خصوص رویدادهای فضایی در جهان است.

شایان ذکر است هیئت مدیره این انجمن هر ساله موضوعی را برای هفته جهانی فضا انتخاب می کند تا فعالیت ها و رویدادهایی را که طی ۴-۱۰ اکتبر در بیش از ۸۰ کشور برگزار می شود، را متمرکز کند. سازمان دهندگان رویداد هفته جهانی فضا باید این موضوع را در کلیه فعالیت ها و  تبلیغات خود در نظر بگیرند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *