سه شنبه، ۶ فروردین، ۱۳۹۸ | Tuesday, 26 March , 2019

دستگاه پیشرفته آزمایش های خون شناسی ساخت ایران رونمایی شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:36476
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۴
دستگاه پیشرفته آزمایش های خون شناسی ساخت ایران رونمایی شد

دستگاه پیشرفته اتوماتیک آزمایشهای خون شناسی ساخت متخصصان ایرانی، با حضور وزیر بهداشت و معاون تحقیقات وزیر بهداشت رونمایی شد

به گزارش دیده بان علم ایران ساخت این دستگاه با همکاری معاونت تحقیقات وزارت بهداشت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوزی صورت گرفته و طراحی، برنامه نویسی و تمام قطعات مورد استفاده این دستگاه تولید داخل بوده و با سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی و با برنامه اندروید کار می کند.

دکتر سید حسن هاشمیف وزیر بهداشت در مراسم رونمایی از دستگاه پیشرفته آزمایش های خون شناسی تولید داخل با اشاره به وجود ظرفیت بالا در کشور برای تولید محصولات در کشور، افزود: باید این ظرفیت ها شناسایی شود چرا که کار آفرین، ثروت آفرین است و باعث تقویت غرور ملی می شود.

وی اظهار امیدواری کرد وزارت بهداشت بتواند سهم مطمئنی برای این محصولات در معاونت بهداشتی و معاونت درمان تعریف کند.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم این دستگاه سهم خوبی از بازار را به خود اختصاص دهد و در مواردی مانند پایگاه های بهداشتی و مراکز جامع سلامت استفاده شود.

هاشمی با اشاره به این که وزارت بهداشت وارد پنجمین سال فعالیت خود در دوره اجرای برنامه تحول سلامت شده است، گفت: باید با سرعت و کیفیت بیشتر و دقت لازم برنامه ها را دنبال کنیم تا بتوانیم کارنامه بهتری را ارائه دهیم.

گفتنی است این دستگاه در حال تولید انبوه است و قیمت تولید داخل آن، یک سوم مشابه خارجی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *