سه شنبه، ۶ فروردین، ۱۳۹۸ | Tuesday, 26 March , 2019

نخستین ساختمان چندمستاجره پارک علم و فناوری دانشگاه شریف افتتاح شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:36428
۲۰ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۲
نخستین ساختمان چندمستاجره پارک علم و فناوری دانشگاه شریف افتتاح شد

نخستین ساختمان چندمنظوره پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف بعد از ظهر یکشنبه با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در ضلع غربی دانشگاه افتتاح شد.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهور در حاشیه این مراسم در گفت و گوی با خبرنگار دیده بان علم ایران و خبرگزاری صدا و سیما، الگوی نوآورانه دانشگاه صنعتی شریف در توسعه شرکتهای دانش بنیان و پارک علم و فناوری بدون نگاه دولتی را مدلی کاملا موفق و قابل گسترش ارزیابی کرد.
وی خاطرنشان کرد: با این الگو ۳۲۰ شرکت دانش بنیان با بیش از شش هزار نیروی متخصص در اطراف دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته اند که تجربه ای موفق از ایجاد و توسعه پارکهای علم و فناوری با سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
دکتر مجید دهبیدی پور, معاون پارک علم و فناوری دانسگاه صنعتی شریف هم اظهار داشت: در اولین ساختمان چند مستاجره پارک ۱۰ واحد فناور با ۱۴۰نفر پرسنل استقرار دارند. این شرکت ها در زمینه های مختلف از قبیل فناوری اطلاعات، فناوری نانو، سلولهای خورشیدی، تامین انرژي مترو و پلیمرهای پیشرفته فعالیت دارند و وجه تسمیه این پارک هم تنوع رشته ها و حوزه های فعالیت شرکتهای مستقر در آ ن است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *