شنبه، ۳۱ فروردین، ۱۳۹۸ | Saturday, 20 April , 2019

مرکز تخصصی نوآوری هوافضا در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی می شود

نسخه قابل پرینت کد خبر:36051
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۸
مرکز تخصصی نوآوری هوافضا در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی می شود

رییس دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: مرکز نوآوری هوافضا در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی می شود.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر صادق تابع جماعت که در روز پایانی اولین رویداد ایده پردازی ایرآپ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر سخن می گفت با اشاره به فعالیت انجمن علمی دانشکده هوافضا برای برگزاری این رویداد افزود: امروز بعد از فعالیت بیش از شش ماهه که شامل دریافت ایده، روند داوری و ارزیابی ایده ها است ایده های برتر مطرح می شوند و امیدواریم به فعالیت مفید و موثر در قالب نوآوری منجر شوند.


رئیس دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به دو نوع فعالیت در حوزه نوآوری هوافضا گفت: بخشی از ایده ها به طور غیرمسقیم با این صنعت مربوط هستند و بخشی نیز مستقیما در صنعت هوافضا به کار می روند؛ یکی از نمونه های این ایده ها ساخت کوادراتور (پرنده های بدون سرنشین) است.


دکتر تابع جماعت اظهار داشت: کوادراتورها در صنایع مختلف حمل و نقل، نفت و گاز، ساخت و ساز، فیلمبرداری و نظایر آن قابل استفاده هستند و حتی در دادو ستدهای کوچک می توانند به مردم کمک کنند.


رئیس دانشکده هوافضای دانشگاه امیرکبیر تاکید کرد: در بخش غیرمستقیم صنعت هوافضا نیز سیستم های پیشرانش، ناوبری نیز مرتبط هستند.


تابع جماعت با اشاره به اینکه این رویداد در دو بخش پذیرای ایده های نوآورانه دانشجویان بوده است، عنوان داشت: در زمینه اول ایده های دانشجویان را پذیرفته ایم و در زمینه دوم از شرکت های فعال در حوزه هوافضا خواسته ایم نیازهای خود را مطرح کنند تا دانشجویان براساس آن به ایده ها و نوآوری هایی برسند. البته بیشتر ا
یده های دریافتی در زمینه اول بوده است.


وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به تاسیس هر چه زودتر مرکز نوآوری تخصصی هوافضا در دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: این مرکز زمینه را برای برگزاری هر چه بیشتر رویدادهای ایده پردازی و تبدیل این نوآوری ها به محصول و یک فعالیت فراهم می کند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *