سه شنبه، ۶ فروردین، ۱۳۹۸ | Tuesday, 26 March , 2019

دومین کنگره بین المللی نوروژنتیک ایران در مشهد آغاز به کار کرد

نسخه قابل پرینت کد خبر:35751
۰۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۶:۱۸
دومین کنگره بین المللی نوروژنتیک ایران در مشهد آغاز به کار کرد

دومین کنگره بین المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک ایران با حضور صاحبنظران و متخصصان ملی و بین المللی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد آغاز به کار کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر مرتضی سعیدی، دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک ایران اظهار داشت: این کنگره دوم تا چهارم اسفند در محورهای نوروژنومیک و نوروپریگنتیک، ژن ها و مکانیسم های جدید در معلولیت های ذهنی،اساس ژنتیک اختلالات عصبی-عضلانی،اساس ژنتیک صرع،روش های جدید ژنتیکی برای درمان اختلالات عصبی،نوروژنتیک اطفال، بیماری های عصبی مرکزی و ژنتیک بالینی سندرم های عصبی نادر در مشهد در حال برگزاری است.

وی خاطر نشان کرد: در پی فراخوان این کنگره ۲۴۰ مقاله به دبیرخانه واصل شد که از این تعداد ۴۰ تا ۵۰ مقاله به صورت سخنرانی و دیگر مقالات در قالب پوستر ارائه می شود.

دبیر علمی دومین کنگره بین المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک ایران تعداد شرکت کنندگان در این کنگره را بیش از ۴۰۰ نفر عنوان و تصریح کرد: در این کنگره علاوه بر صاحبنظران و  متخصصانی داخلی، دانشمندانی از کشورهای آلمان، انگلیس، ایتالیا و فرانسه نیز حضور دارند.

سعیدی افزود: در این کنگره سه روزه علاوه بر سخنرانی و بحث و تبادل نظر، سه کارگاه با

عناوین (NGS (Next-Generation Sequencing، بررسی microRNA در بیماریهای نوروژنتیک و CRISPR genome editing in neurodegenerative diseases برگزار می شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *