شنبه، ۴ اسفند، ۱۳۹۷ | Saturday, 23 February , 2019

پژوهشگر برگزیده سال ۱۳۹۶ در حوزه انرژی معرفی شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:35656
۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۵
پژوهشگر برگزیده سال ۱۳۹۶ در حوزه انرژی معرفی شد

پروفسور گئورگ قره پتیان، عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان پژوهشگر برگزیده کشور در حوزه انرژی را کسب کرد.

به گزارش دیده بان علم ایران براساس بررسی های صورت گرفته از سوی انجمن انرژی ایران، پروفسور گئورگ قره پتیان طبق اطلاعات مربوط به انتشارات بین المللی الزویر بیشترین آمار ارجاع مقالات را میان دانشمندان ایرانی در حوزه انرژی به خود اختصاص داده است. در این رابطه در چهارمین کنفرانس فناوری و مدیریت انرژی انجمن انرژی ایران از وی به عنوان پژوهشگر برگزیده سال کشور در حوزه انرژی تقدیر شد.
این ارزیابی برای اولین بار در کشور و از سوی انجمن انرژی ایران صورت گرفته است.
انجمن انرژی ايران با اهدا لوح سپاس از تلاش‌های این استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در راستای اهداف عالی علمی، پژوهشی و فرهنگی كشور و پيشبرد دانش انرژی كشور قدردانی کرده است.
پروفسور قره‌پتيان كه مدتی معاونت پژوهشی پژوهشگاه نيرو را بر عهده داشته، يكی از شخصيت‌های ممتاز علمی كشور در حوزه‌ برق و انرژی است.
وی در سال‌های اخير پژوهش‌های زیادی در زمينه ریزشبکه ها، شبكه‌های هوشمند، انرژی‌های تجديدپذير، ذخيره‌سازها و زمينه‌های مهم صنعت برق و انرژی به انجام رسانده است. نتیجه فعالیت های وی انتشار بیش از ۱۰۰۰ مقاله در مجلات و کنفرانس های داخلی و بین المللی بوده است.
همچنین وی تعداد زیادی دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه های مذکور تربیت کرده است که در دانشگاه و صنعت برق مشغول به خدمت هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *