دیده بان علم ایران

یکشنبه، ۳۰ مهر، ۱۳۹۶ | Sunday, 22 October , 2017

آخرین تغییرات جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اعلام شد

کد خبر: 3237 نسخه قابل پرینت
۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۳
آخرین تغییرات جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی اعلام شد

دبیر بیست و دومین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی، ضوابط شرکت در جشنواره بیست و دوم را اعلام کرد.

به گزارش دید‌ه‌بان علم ایران دکتر اصغر عبادی‌فر افزود: برگزیدگان دسته اول از بین محققان، محققان جوان و دانشجو و صاحبان پژوهش‌های برتر و برگزیدگان حقوقی از میان مؤسسه های مرتبط با پژوهش شامل دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، نشریات علوم پزشکی، کمیته های تحقیقات دانشجویی و همچنین مؤسسه های غیردولتی حامی پژوهش معرفی خواهند شد.

رئیس مرکز توسعه و هماهنگی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت افزود: پژوهشگران می توانند در سه کمیته علوم بالینی و سلامت، کمیته علوم پایه پزشکی و کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری در فراخوان جشنواره شرکت کنند و شرایط ثبت نام در گروه محققین دو کمیته اول، دارا بودن شاخص H10 و بالاتر و برای گروه محققین جوان و دانشجو H7 و بالاتر است و مبنای اصلی ارزیابی برحسب امتیازات کسب شده در کارنامه پژوهشی افراد است. در کمیته ابداعات، اختراعات و فناوری شرط H index وجود ندارد.

دبیر هیات اجرایی بیست و دومین جشنواره رازی با اشاره به گروه پژوهش برترگفت: متقاضی این گروه می تواند بطور مستقل با یک مقاله پراستناد، با شرایط اعلام شده در فراخوان در یکی از دو کمیته علوم بالینی و سلامت یا کمیته علوم پایه پزشکی شرکت کند . بنابراین برای یک تحقیق خوب و ارزشمند در جشنواره جایگاه تعریف شده وجود خواهد داشت.

عبادی‌‌فر اهم تغییرات این دوره از جشنواره را نیز تشریح کرد و گفت: مقالات چاپ شده در مجلات نمایه شده در بانکهای اطلاعاتی ISI,Medline, PubMed,PMC,Scopus,Emerging Source,Embase, Chemical Abstract, Biological Abstract,CINAHL مورد ارزیابی و امتیازدهی قرار می گیرند.

به گفته وی، برای محاسبه امتیاز مقالات پژوهشی ۸ سال اخیر در تمام گروهها به جز پژوهش برتر به جای IF از شاخص SNIP استفاده می شود.

عبادی‌فر افزود: برای هر مورد کتاب تألیفی حداکثر ۲۰ امتیاز تعلق می گیرد و بایستی حداقل ۱۰ مرجع و یا ۱۰ درصدکل مراجع کتاب مربوط به تحقیقات مؤلف باشد.

وی گفت: هر داوطلب می تواند حداکثر ۳ پتنت ارائه دهد. در صورتیکه پتنت فقط ثبت شده باشد حداکثر ۴۰ امتیازو برای پتنتی که کاربردی و تجاری سازی گردیده باشد حداکثر ۸۰ امتیاز تعلق می گیرد.

عبادی‌فر همچنین خاطرنشان کرد: برای محاسبه امتیاز پژوهش برتر، عدد Citation وIF هر دو از ISI استخراج می شود.

دبیر هیات اجرایی جشنواره گفت: میزان جوایز برگزیدگان امسال نیز نسبت به سال‌ قبل افزایش یافته است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan