سه شنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۷ | Tuesday, 23 October , 2018

منطقی خبر داد: ایجاد مرکز نوآوری پهپاد در کشور/ رفع موانع امنیتی توسعه صنعت پهپاد در کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:32065
۱۴ آذر ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۲
منطقی خبر داد: ایجاد مرکز نوآوری پهپاد در کشور/ رفع موانع امنیتی توسعه صنعت پهپاد در کشور

دبیر ستاد توسعه صنایع دانش‌بنیان هوایی و هوانوردی از راه اندازی مرکز نوآوری پهپاد در کشور در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران، منوچهر منطقی در مراسم اختتامیه چهارمین دوره مسابقه طراحی و ساخت هواپیمای بدون سرنشین با اشاره به اهمیت صنعت پهپاد در کشور، گفت: با توجه به اهمیت بالای صنعت پهپاد در کشور،  مرکز نوآوری پهپاد به زودی راه اندازی خواهد شد که این مرکز حلقه ارتباطی صنعت، نخبگان و شرکتهای دانش بنیان فعال در حوزه پهپادی خواهد بود.


وی افزود: این مرکز نیازهای صنعت پهپاد و ایده ها را دریافت می کند و توسط شرکتهای دانش بنیان آنها را پرورش داده و به مرحله تجاری سازی می رساند.


به گفته منطقی، دو محصول حوزه هوافضا در کشور، نیاز به مدیریت بیشتر و اتکا به توانمندی های داخلی دارد که این دو حوزه شامل «پهپادهای تجاری» و «ماهواره های کوچک» می شود که در این دو حوزه استفاده از توانایی شرکت های دانش بنیان را در اولویت قرار داده ایم.


وی همچنین تصریح کرد: در حوزه پهپاد به خودکفایی رسیده ایم و شرکت های دانش بنیان زیادی در این زمینه فعال هستند؛ البته موانعی چون مشکلات امنیتی و نبود بازار در این حوزه وجود دارد که تلاش برای رفع این موانع آغاز شده است.


دبیر ستاد توسعه صنایع دانش بنیان هوایی و هوانوردی از رفع قابل قبول موانع امنیتی در توسعه صنعت پهپادی خبر داد و بیان کرد: برای ایجاد بازار پهپاد در کشور نیز اقداماتی داشته ایم که یکی از این اقدامات انعقاد تفاهم نامه ها همکاری با دستگاه های نیازمند به استفاده از پهپادها است.


وی در ادامه گفت: از پهپادها می توان در حوزه پایش جنگل‌ها، پایش معادن، پایش سطح شهر و غیره استفاده کرد به همین دلیل می توانیم از سازندگان بخواهیم که پهپادهایی منطبق با نیاز مشتری های خود با کمترین قیمت طراحی و تولید کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *