چهارشنبه، ۲۵ مهر، ۱۳۹۷ | Wednesday, 17 October , 2018

کسب جایزه بهترین مقاله کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست از سوی استاد ایرانی

نسخه قابل پرینت کد خبر:31899
۱۲ آذر ۱۳۹۶ | ۰۸:۴۵
کسب جایزه بهترین مقاله کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست از سوی استاد ایرانی

عضو هيات علمي دانشكده مهندسي شيمي دانشگاه تربیت مدرس، جایزه بهترین ارائه مقاله در کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست را كسب كرد.

به گزارش دیده بان علم ایران، مقاله دکتر سید مرتضی ضمیر، عضو هیات علمی دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه تربیت مدرس تهران در دهمین کنفرانس بین المللی چالش های علوم و مهندسی محیط زیست که از تاریخ ۱۱ تا ۱۵ نوامبر در کشور چین برگزار شد، برنده جایزه بهترین ارائه مقاله شد.

این کنفرانس هر سال در یکی از کشورهای شرق آسیا یا استرالیا برگزار می‌شود.

مقاله ارائه شده با عنوان Removal of styrene vapor in single- and two-liquid phase biotrickling filters at different operating temperatures به موضوع تخریب زیستی آلاینده‌های آلی موجود در هوای واحدهای صنعتی در بیوراکتور چکنده دوفازی – توزیعی می پردازد.

آلاینده‌های آلی فرار عموماً ترکیبات بسیار آبگریز هستند و این مساله، فرایند تصفیه هوا از این آلاینده‌ها را در بیوراکتورهای مرسوم که حاوی فاز آبی هستند با مشکل مواجه می کند.

در مقابل، در فناوری بیوراکتورهای دوفازی – توزیعی، به سبب داشتن یک فاز روغنی توزیع شده در آب، میزان جذب و زیست در دسترس‌پذیری آلاینده‌ها افزایش می‌یابد. از آن‌جا که در این فناوری، پدیده‌های انتقال و سینتیک واکنش‌های زیستی به ‌صورت پیچیده و هم‌زمان روی می‌دهند، مطالعه عملکرد آن‌ها در شرایط مختلف عملیاتی مانند تغییر دما و غلظت آلاینده‌های آلی ورودی اهمیت زیادی دارد.

این مقاله حاصل پژوهش مشترک با دانشجو، صائمه باباتبار و دکتر سیدعباس شجاع الساداتی است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *