سه شنبه، ۶ فروردین، ۱۳۹۸ | Tuesday, 26 March , 2019

سردیس شهید شریف واقفی و سه شهید هسته ای در دانشگاه شریف رونمایی شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:31555
۰۵ آذر ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۱
سردیس شهید شریف واقفی و سه شهید هسته ای در دانشگاه شریف رونمایی شد
سردیس های شهید شریف واقفی و سه شهید هسته ای با حضور خانواده شهدا در دانشگاه صنعتی شریف رونمایی شدند.
به گزارش دیده بان علم ایران سردیس شهید علیمحمدی، شهید شهریاری، شهید احمدی روشن و شهید مجید شریف واقفی امروز یکشنبه پنجم آذرماه سال جاری با حضور مسئولین دانشگاه و خانواده ی شهید احمدی روشن و شهید واقفی رونمایی شدند.
دکتر فتوحی ریاست دانشگاه در این مراسم که در آستانه سالگرد شهادت دکتر مجید شهریاری برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اینکه موضوع قرار دادن تندیس شهدای شریف در رأس اهداف مراسم پنجاهمین سال دانشگاه صنعتی شریف بود گفت: امروز شاهد رونمایی از سردیس چهار شهید  هستیم. ان شاء الله بتوانیم رهرو این شهدا که شهدای علم و فناوری و دانش هم محسوب می شوند باشیم.
رییس دانشگاه در ادامه به نقل قولی از رهبر انقلاب اسلامی که در سال ۱۳۷۴ در دانشگاه صنعتی شریف حضور داشتند پرداخت و بیان کرد: ایشان در زمان حضور در دانشگاه صنعتی شریف به دو بعد اساسی دانشگاه یعنی بعد علمی و بعد مذهبی و فرهنگی تاکید داشتند. ما امیدوار هستیم دانشگاه صنعتی شریف نیز که همواره در دو جنبه علم و اخلاق زبانزد بوده بتواند در جهت تحقق اهداف متعالی خود گام بردارد.
در ادامه این مراسم مادر شهید احمدی روشن ضمن تشکر و قدردانی از مسئولین، اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف گفت: این اقدام دانشگاه شریف سبب زنده نگه داشتن یاد شهدای هسته ای شده و بی شک با چنین اقداماتی راه این شهدای گرانقدر، پر رهرو خواهد شد.
خواهر شهید واقفی نیز طی سخنانی اظهار داشت: حضور ما در این جمع از برکت شهدایی است که خونشان را در راه اهداف اسلام و مسلمین ریخته شد.
وی افزود: امیدوارم بتوانیم رهرو این شهدای عزیز باشیم و دانشگاه صنعتی شریف نیز بتواند همچون گذشته در حوزه های علم و فناوری در کشور و دنیا پیشتاز باشد.

مجید شریف واقفی، دانش آموخته مهندسی برق دانشگاه صنعتی آریامهر که پس از انقلاب به نام این شهید مزین شد از اعضای مسلمان سازمان مجاهدین بود که به دلیل مخالفت با انحراف سازمان و تلاش برای حفظ هویت اسلامی آن در ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۵۴ توسط جریان نفاق به شهادت رسید.

دکتر مسعود علیمحمدی، دانش آموخته دکتری فیزیک ذرات بنیادی دانشگاه صنعتی شریف و استاد فیزیک دانشگاه تهران در دی ماه ۱۳۸۸ با انفجار بمب تعبیه شده در مقابل منزلش به شهادت رسید.

دکتر مجید شهریاری دوره کارشناسی ارشد خود را در رشته مهندسی هسته‌ای در دانشگاه صنعتی شریف گذرانده و پس از اخذ دکتری این رشته از دانشگاه صنعتی امیرکبیر به عنوان، عضو هیات علمی آن دانشگاه و سپس به عنوان استاد دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی فعالیت داشت، هشتم آذرماه ۱۳۸۹ حین عزیمت به دانشگاه با انفجار بمبی که به خودرو وی نصب شده بود به شهادت رسید.

مصطفی احمدی روشن، دانش آموخته کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی شریف و از مدیران تاسیسات هسته ای نطنز نیز ۲۱دی ماه ۱۳۹۰در دومین سالگرد ترور شهید علیمحمدی در اثر انفجار بمبی که به خودرو وی متصل شده بود، به شهادت رسید.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *