سه شنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۷ | Tuesday, 23 October , 2018

معاون دانشگاه « امیرکبیر» خبر داد: راه اندازی برج دوم فناوری دانشگاه/ پژوهشکده ها به پردیس ها نزدیک می شوند

نسخه قابل پرینت کد خبر:31259
۳۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲
معاون دانشگاه « امیرکبیر» خبر داد: راه اندازی برج دوم فناوری دانشگاه/ پژوهشکده ها به پردیس ها نزدیک می شوند

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر از راه اندازی برج دوم فناوری دانشگاه ظرف ۶ تا ۹ ماه آینده خبر داد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکتر حسین حسینی تودشکی در مراسمی که به مناسبت معارفه وی در این دانشگاه برگزار شد، در خصوص برنامه های حوزه پژوهشی دانشگاه گفت: در ابتدای کار برنامه هایی را شروع کرده ام و قرار است با همکاری اساتید و اعضای دانشگاه آنها را اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه اگر لازم باشد برنامه ها را بازنگری می کنیم، افزود: در حقیقت در راستای اهداف اصلی دانشگاه برنامه ها را پیش می بریم.

حسینی با بیان این که تصورم این است که دانشگاه صنعتی امیرکبیر از لحاظ پژوهش در وضعیت خوبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: البته لازم است از نظر کمی شرایط را بهتر کنیم تا میزان ارجاعات هم افزایش یابد.

وی با تاکید بر انجام پژوهش های هدفمند گفت: باید با پژوهش هایی که در دانشگاه انجام می گیرد بتوانیم خروجی آن را به صورت معنادار و مفید به جامعه معرفی کنیم و از خروجی آن در انتشارات بهره ببریم.

به گفته معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در جامعه ما مشکلاتی از جمله نبود ارتباط میان دانشگاه و صنعت مطرح است به همین دلیل کار ما سخت می شود و باید برنامه هایی در این راستا پیاده سازی کنیم تا خروجی دانشگاه بیشتر شود و صنعت به دانشگاه اعتماد بیشتری کند.

وی با بیان این که در این صورت صنایع به دانشگاه ها اعتماد پیدا می کنند و از سوی دیگر پژوهش های دانشگاهی به بخش های صنعتی وارد می شوند، ادامه داد: بنا داریم روی گرنت پژوهشی سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم زیرا باعث رفع مشکلات دانشجویان خواهد شد و پروژه های تجربی بیشتر می شود.

حسینی گفت: وقتی کار تجربی انجام می شود، کیفیت ارجاعات بالا می رود و خروجی معنادارتری هم برای صنعت و مردم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در حوزه پسا دکتری فعالیت هایی شروع شده است، افزود: همچنین تعداد شرکت های دانش بنیان واحدهای فناور و شتابدهنده ها در دانشگاه افزایش یافته بنابراین قصد داریم برج دوم فناوری دانشگاه را راه اندازی کنیم.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر ادامه داد: قرار است با حمایت های مالی دانشگاه برج دوم فناوری را در خیابان ولیعصر تا ۶الی ۹ ماه آِینده راه اندازی کنیم؛ برج شماره دو پتانسیل خوبی برای شرکت ها دارد.

وی گفت: این برج فناوری می تواند زمینه ای برای استقرار شرکت ها و واحدهای تحقیق و توسعه باشد .

حسینی با اشاره به واحد دانشگاه صنعتی امیرکبیر در کیش اظهار کرد: برنامه هایی برای این واحد داریم تا از ظرفیت بین المللی آن بهره ببریم.

وی افزود: ایجاد کارگاه های تخصصی بین صنعت و دانشگاه و بهره گیری از پتانسیل های آموزشی و بین المللی برای جذب صنعت، زمینه ساز ارتقای دانش فنی افراد حاضر در صنعت می شود که جزو برنامه های ما محسوب می شوند. این موضوع باعث کسب درامد شده و از سوی دیگر ارتباطات صنعتی با داخل دانشگاه را ایجاد می کند.

حسینی در خصوص پژوهشکده های دانشگاه گفت: اگر پژوهشکده ها را به پردیس ها نزدیک کنیم و نزدیک تر با بدنه دانشگاه فعالیت کنند و بیگانگی وجود نداشته باشد از پتاسیل ها استفاده می شود؛ تغییرات در این بخش تا دوماه آینده اتفاق می افتد.

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *