جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

معرفی و کشف بیش از ۲۰۰ نمونه کانی سنگین و ۲۰۰ نمونه مینرالیزه گرانبها در پهنه اکتشافی گناباد/ انجام سیستماتیک‌ترین مطالعات در پهنه‌های اکتشافی کشور

کد خبر: 30665 نسخه قابل پرینت
۲۱ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۵
معرفی و کشف بیش از ۲۰۰ نمونه کانی سنگین و ۲۰۰ نمونه مینرالیزه گرانبها در پهنه اکتشافی گناباد/ انجام سیستماتیک‌ترین مطالعات در پهنه‌های اکتشافی کشور

فاز نخست اکتشافات در پهنه اکتشافی گناباد به همت اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال شرق کشور انجام شد.

به گزارش دیده بان علم ایران، فاز نخست اکتشافات در پهنه اکتشافی گناباد در یک برنامه سیستماتیک و منسجم به همت کارشناسان اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال شرق و با همکاری شرکت تهیه و تولید مواد معدنی اکتشافات فاز اول پهنه اکتشافی گناباد به اتمام رسید .

حسن عزمی با اعلام این خبر افزود: اکتشافات در مرحله شناسایی و پی‌جویی به درخواست شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران و با برنامه‌ریزی منسجم و سیستماتیک در مساحتی بالغ بر یک‌هزار کیلومتر مربع در پهنه اکتشافی گناباد در جنوب غربی استان خراسان‌رضوی و در دو محدوده شمال غربی (زون هلالی) و جنوب شرقی (زون کلاته آهنی) این پهنه انجام شد.

رییس اداره اکتشافات فلزی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی منطقه شمال شرق در جلسه ارائه نتایج این پهنه در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌ رضوی ضمن تشریح نتایج مثبت اکتشاف این پهنه گفت: پس از پردازش داده‌های ماهواره‌ای و ژئوفیزیک هوایی و زمین‌شناسی طراحی اکتشاف سیستماتیک ژئوشیمیایی انجام شد.

به گفته وی، پس از برداشت و پردازش بیش از هزار نمونه رسوب آبراهه‌ای، بیش از ۲۰۰ نمونه کانی سنگین، ۲۰۰ نمونه مینرالیزه در منطقه مورد نظر، ۴۳ آنومالی فلزی و در نهایت ۱۴ منطقه امیدبخش جهت اکتشاف عناصر پایه و گرانبها و استراتژیک معرفی شد.

دکتر جعفر طاهری، مدیرکل زمین شناسی منطقه شمال شرق نیز با بیان این‌که تاکنون به پتانسیل‌های فلزی منطقه گناباد و بجستان کمتر توجه شده بود، گفت: معرفی آنومالی‌های فلزی و مناطق امیدبخش توسط کارشناسان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌ معدنی کشور و با مساعدت و پشتیبانی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در این منطقه کم آب نویدبخش توسعه و سرمایه گذاری بیشتر است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan