جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل / طراحی شبکه اختصاصی برای مدیریت بحران

کد خبر: 29799 نسخه قابل پرینت
۱۰ آبان ۱۳۹۶ | ۱۲:۲۵
طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های حوزه پدافند غیر عامل / طراحی شبکه اختصاصی برای مدیریت بحران

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه خبر داد و گفت : این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر صادق بیک پور، مشاور وزیر و رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در همایش نکوداشت پدافند غیرعامل در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ارایه گزارشی از اقدامات وزارت ارتباطات در حوزه پدافند غیر عامل پرداخت و گفت: در بخش طراحی و تولید تجهیزات بومی در کشور، سوئیچ پرظرفیتی طراحی و تولید شده که در حال حاضر ، در حال بهره برداری از این سوئیچ در کشور هستیم.

وی، طراحی و بهره برداری از لایه دوم شبکه را یکی از اقدامات این حوزه اعلام کرد و افزود: همچنین شبکه ای اختصاصی نیز برای مدیریت بحران طراحی شده است.

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، برگزاری دوره های تخصصی پدافند غیرعامل با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از دیگر برنامه های این حوزه بیان کرد و اظهار داشت : البته نیاز داریم آموزش های مربوط به پدافند غیر عامل به صورت عمومی و همگانی ارایه شود.

بیک پور از طراحی و ایجاد سازه امن برای اجرای اپلیکیشن های این حوزه  خبر داد و گفت : این سازه با همکاری سازمان پدافند غیر عامل در آینده نزدیک به نتیجه می رسد.

وی ایجاد سامانه نظارت ابری با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی دیگر از فعالیت های این حوزه عنوان کرد کرد و اظهار کرد: مقدمات راه اندازی سامانه کلان داده اطلاعات تهدیدات بدافزاری در دستور کار است که مطالعات آن از سال گذشته آغاز و اقدامات اولیه در این زمینه انجام شده است.

رییس کمیته پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تهیه شاخص های پایداری در حوزه ارتباطات، سامانه ارزیابی سایبری عملکرد تجهیزات، مطالعه و بررسی مراکز ثقل به منظور طبقه بندی این مراکز، طرح پراکندگی و توضیح منطقی تجهیزات، پایش میزان پایداری در حوزه تغذیه نیرو بر اساس سطوح تعیین شده و تعیین مراکز معین و جانشین را از دیگر اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه پدافند غیرعامل عنوان کرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan