دیده بان علم ایران

شنبه، ۹ اردیبهشت، ۱۳۹۶ | Saturday, 29 April , 2017

شیوع بالای افسردگی پس از زایمان در پدران

کد خبر: 2948 نسخه قابل پرینت
۱۹ تیر ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۸
شیوع بالای افسردگی پس از زایمان در پدران

تحقیقات نشان داده است قبل از به دنیا آمدن نوزادان بیش از ۲۰ درصد والدین دچار اضطراب و افسردگی می‌شوند و حتی شیوع افسردگی پس از زایمان مادران، در پدران نیز بالاست.

به گزارش دیده‌بان علم ایران محققان سلامت روان به بررسی اثرات زایمان و به دنیا آمدن نوزاد بر پدران پرداخته و ۴۳ مطالعه جدا از هم را مرور کردند. این مطالعات به ارزیابی علائم اضطراب و شیوع آن در پدران، پیش از تولد و در طول سال اول زندگی نوزاد پرداخته بودند.

آنها در نهایت دریافتند که اضطراب، قبل و بعد از تولد نوزاد، به اندازه افسردگی شیوع دارد و یک نفر را از هر ۱۰ مرد متاثر می‌کند. البته این میزان، نصف شیوع آن در زنان است.

محققان می‌گویند عوامل خطر شامل فقدان حمایت‌های اجتماعی، خصوصا از سوی یک والد، مشکلات مالی و سابقه مشکلات سلامت روان است.

پدرانی که ۱۵ تا ۲۴ سال سن داشته باشند، افرادی با سطح تحصیلات و درآمد پایین‌تر، بیشتر احتمال دارد که به افسردگی دچار شوند.

علائم اضطراب می‌تواند شامل نگرانی یا احساس فشار در اغلب ساعت‌ها، تحریک‌پذیری و ترس در مورد سلامت و ایمنی نوزاد باشد. علائم جسمانی شامل تپش قلب، احساس عرق کردن، خواب ناکافی و بی‌اشتهایی است.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan