چهارشنبه، ۴ مهر، ۱۳۹۷ | Wednesday, 26 September , 2018

راه اندازی رستوران رباتیک توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

نسخه قابل پرینت کد خبر:29452
۰۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۱۰
راه اندازی رستوران رباتیک توسط محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در صدد هستند رستوران رباتیکی راه اندازی کنند که این رستوران به زودی اجرایی می شود.

به گزارش دیده بان علم ایران، دکتر حیدر علی طالبی استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطر نشان کرد: رستوران رباتیک شامل ربات خوشامد گو، سفارش گیر و تحویل دهنده است که تا کنون ربات خوشامدگو ساخته شده است.

دبیر پنجمین کنفرانس بین المللی رباتیک و مکاترونیک که از امروز در دانشگاه امیرکبیر آغاز به کار کرده در ادامه خاطرنشان کرد: هدف اصلی این کنفرانس این است که پژوهشگران دستاوردهای خود را به اشتراک بگذارند.

وی گفت: از دانشگاههای مطرح کشور ۲۰۰مقاله دریافت شده که ۱۱۰ مقاله پذیرفته شده است. از این تعداد۵۰ مقاله در قالب سخنرانی و ۶۰ مقاله به پوستر ارائه می شود.

وی با بیان اینکه این کنفرانس فرصتی را برای مبتکران حوزه رباتیک فراهم می اورد تا خودشان را نشان دهند، اظهار داشت: همچنین ۵۰ طرح فناورانه در حوزه رباتیک دریافت کردیم که از این تعداد ۲۹ طرح به کنفرانس و نمایشگاه خلاقیتی که در حاشیه نمایشگاه در حال برگزاری است معرفی شدند.

به گفته طالبی، قرار است مسابقه ای بین این طرح های فناورانه برگزار و به برترین ها جوایزی اعطا شود. هم اکنون داوری ها شروع شده و در اختتامیه برندگان مشخص می شوند.

وی با بیان اینکه تیم دانش اموزی هم در این نمایشگاه حضور دارد، عنوان کرد: هدف ما این است که دست مبتکران در حوزه رباتیک را در دست صنعتگران بگذاریم؛ زیرا سرمایه گذاران و صنعتگران هم در این کنفرانس حضور دارند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *