جمعه، ۳ آذر، ۱۳۹۶ | Friday, 24 November , 2017

جایزه یادبود بنیان گذار دانش گیاه پزشکی و حشره‌شناس بزرگ ایران اعطا شد

کد خبر: 29362 نسخه قابل پرینت
۰۲ آبان ۱۳۹۶ | ۱۵:۵۶
جایزه یادبود بنیان گذار دانش گیاه پزشکی و حشره‌شناس بزرگ ایران اعطا شد
دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی دانشگاه فردوسی مشهد با ارائه پایان نامه خود در دومین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران موفق به کسب جایزه استاد جلال افشار در این کنگره شد.

به گزارش دیده بان علم ایران پایان نامه دوره کارشناسی ارشد مهندس مینو حیدری به راهنمایی دکتر غلامحسین مروج و مشاوره دکترصادقی نامقی اعضای هیات علمی گروه آموزشی گیاه پزشکی دانشکده کشاورزی تحت عنوان “مطالعه تنوع گونه ای حشرات مرتبط با گونه های غالب سوزنی برگان در مشهد” در دومین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران در شهریور ۱۳۹۶ به عنوان پایان نامه برتر شناخته شد و جایزه اول استاد جلال افشار را احراز کرد.

جلال افشار، پژوهشگر، گیاه پزشک، حشره شناس و استاد دانشکده کشاورزی و از بزرگ ترین استادان حشره شناس در ایران و خاورمیانه، بانی موزه جانورشناسی و حشره شناسی کرج و بنیان گذار دانش گیاه پزشکی ایران بود.

انجمن حشره شناسی ایران، هم زمان با برگزاری دومین کنگره بین المللی حشره شناسی ایران در شهریورماه جاری، مراسم اهدای جوایز دانشجویی به سه پایان نامه برتر مقاطع تحصیلات تکمیلی دانشجویان رشته های مرتبط با حشره شناسی را برگزارکرد.

جوایز سال ۱۳۹۶ برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به پاس خدمات تاثیرگذار زنده یاد استاد جلال افشار و با یاری معنوی و مالی اعضای هیئت علمی موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور با نام “استاد جلال افشار” و برای دانشجویان مقطع دکتری همچون دوره گذشته با نام “استاد دکتر مرتضی اسماعیلی” و با یاری معنوی و مالی خانواده آن استاد فقید مزین شده است.

دکتر جلال افشار که در سال ۱۲۷۳ خورشیدی در ارومیه به دنیا آمده بود در طول ۸۰ سال عمرش، ۴۶ سال آن را صرف علوم حشره شناسی کرد.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
مطالب پربازدید
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan