سه شنبه، ۳ مهر، ۱۳۹۷ | Tuesday, 25 September , 2018

استودیوی تولید مرکز آموزش‌های الکترونیکی شریف افتتاح شد

نسخه قابل پرینت کد خبر:28449
۱۸ مهر ۱۳۹۶ | ۱۰:۵۷
استودیوی تولید مرکز آموزش‌های الکترونیکی شریف افتتاح شد
استودیوی تولید مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه صنعتی شریف با حضور جمعی از مسؤولان دانشگاه افتتاح شد.
به گزارش دیده‌بان علم ایران در حاشیه آیین افتتاح این استودیو دکتر امینی رییس گروه آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه طی سخنانی به اقدامات صورت گرفته و تجهیزات موجود در این استودیو اشاره کرد و افزود: این استودیو از سال گذشته و با همکاری دانشکده مدیریت و اقتصاد ایجاد شده که در نهایت امروز شاهد افتتاح آن هستیم.
دکتر امینی در ادامه به اهداف ایجاد این استودیو اشاره کرد و گفت: ضبط آموزشهای تخصصی به صورت حرفه‌ای، تهیه فیلم‌های آموزشی، امکان ضبط صدا به صورت حرفه ای، امکان حضور فیزیکی استاد برای برقراری کلاس‌های مجازی از جمله مهم ترین اهداف ایجاد این استودیو است.
وی در خصوص تجهیزات موجود در این استودیو گفت: وجود دو دوربین فیلم‌برداری، تجهیزات نورپردازی, صفحه نمایش لمسی (با امکان استفاده به عنوان تخته الکترونیکی)، پرده کروماکی، کامپیوتر مجهز به کارت گرافیک حرفه ای برای تدوین های تخصصی و … از امکانات این استودیو است. امکانات پیش بینی شده به گونه‌ای است که امکان تولید انواع فیلم‌های آموزشی در زمینه علوم پایه، علوم مهندسی و علوم مدیریت و اقتصاد در آن فراهم است.
این استاد دانشگاه در ادامه به معرفی سامانه کلاس های مجازی و وبینار شریف (که اخیرا راه اندازی شده است) پرداخت و افزود: در این سامانه اتاق‌های مجازی مختلفی را می‌توان ایجاد کرد و در هر اتاق مجازی امکانات متعددی جهت برگزاری کلاسهای برخط و مجازی وجود دارد که از جمله آنها می توان به امکان پخش اسلاید، تخته الکترونیکی، اشتراک صفحه نمایش، پخش فایلهای چندرسانه‌ای (صوتی-تصویری) و امکان تعامل متنی، صوتی و تصویری با دانشجویان اشاره کرد.
دکتر امینی در ادامه گفت: این اقدام پیش از این در برخی دیگر از دانشگاههای کشور انجام شده است اما وجه تمایز ما استفاده حداکثری از منابع و امکانات داخلی و بومی کشور و توجه ویژه به ارایه آموزشهای الکترونیکی با کیفیت بالا است.
در حاشیه این مراسم دکتر فتوحی رییس دانشگاه به اهمیت و ضرورت این استودیو جهت برگزاری دوره های مشترک با دیگر کشورها اشاره کرد و گفت: این اقدام می تواند کمک شایان توجهی به برگزاری دوره های مشترک ما با دیگر کشورها خصوصا کشور های همسایه و هم زبان ما کند.
در پایان نیز دکتر رشتچیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در سخنانی از همکاران مرکز آموزش‌های الکترونیکی دانشگاه در خصوص اقدامات به عمل آمده در توسعه زیرساخت‌های آموزش الکترونیکی و از ریاست دانشکده مدیریت و اقتصاد در خصوص ارایه فضای فیزیکی تشکر و حمایت همه جانبه خود را از گسترش هر چه بیشتر این موضوع اعلام کرد.
انتهای پیام
به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *