دیده بان علم ایران

دوشنبه، ۱ آبان، ۱۳۹۶ | Monday, 23 October , 2017

استاد ایرانی عضو شورای اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیت شد

کد خبر: 28340 نسخه قابل پرینت
۱۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۰۲
استاد ایرانی عضو شورای اتحادیه بین‌المللی مطالعات جمعیت شد
انتخابات شورای اتحادیه بین المللی مطالعات جمعیت برای دوره چهار ساله ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۱ برگزار و دکتر محمد جلال عباسی شوازی ، استاد دانشگاه تهران به عنوان یکی از اعضای این شورا برگزیده شد.

به گزارش دیده بان علم ایران دکترعباسی شوازی استاد گروه جمعیت شناسی دانشگاه تهران است و در حال حاضر ریاست موسسه ملی مطالعات جمعیتی و نیز ریاست انجمن جمعیت شناسی ایران را بر عهده دارد.

وی همچنین عضو مشاوران علمی-بین المللی موسسه مطالعات جمعیتی آسیا در دانشگاه شانگهای چین است.

دکتر عباسی شوازی یکی از بنیانگذاران انجمن جمعیت شناسی آسیا است و طی دو دوره در سال های ۲۰۰۹ الی ۲۰۱۲ به عنوان نایب رئیس و رئیس انجمن جمعیت شناسی آسیا برگزیده شد.

وی از سال ۱۹۹۷ میلادی عضو اتحادیه بین المللی مطالعات جمعیتی بوده و در دوره ۲۰۱۰ الی ۲۰۱۴ ریاست کمیته علمی “جمعیت شناسی پناهندگان” این اتحادیه را عهده دار بوده است.

اتحادیه بین المللی مطالعات جمعیت (IUSSP) از سال ۱۹۲۸ به منظور گسترش مطالعات علمی جمعیت شناسی در عرصه المللی تاسیس شد و طی ۹۰ سال گذشته نقش ارزشمندی در شناخت مسائل جمعیتی و تدوین و ارزیابی سیاست ها و برنامه های جمعیتی داشته است.

دبیر خانه IUSSP در شهر پاریس فرانسه مستقر است و در حال حاضر بیش از ۱۶۰۰ متخصص جمعیت شناسی از ۱۲۱ کشور جهان در این اتحادیه عضویت دارند.

در هر دوره انتخاباتی در راستای تقویت علم جمعیت شناسی، اتحادیه، کمیته های تخصصی با حضور صاحبنظران جمعیت شناسی تشکیل می دهد تا در مورد موضوعات نوظهور جمعیتی، کارگاه های آموزشی و سمینارهای تخصصی در کشورها و مناطق مختلف جهان برگزار کنند.

هیئت مدیره اتحادیه بین المللی مطالعات جمعیت افزون بر رئیس، نایب رئیس و دبیر کل، دارای یک شورای نه نفره است و هر چهار سال یک بار کمیته تخصصی انتخابات اتحادیه، جمعیت شناسان برجسته و مشهور بین المللی را شناسائی و تعدادی را برای انتخابات هر دوره نامزد می کند.

انتهای پیام

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خواهشمند است جهت تسهیل ارتباط خود با دیده‌بان علمی ایران، در هنگام ارسال پیام نکات ذیل را در نظر داشته باشید:
۱. از توهین به افراد، قومیت‌ها و نژاد‌ها خودداری کرده و از تمسخر دیگران بپرهیزید و از اتهام‌زنی به دیگران خودداری نمائید.
۲.از آنجا که پیام‌ها با نام شما منتشر خواهد شد، بهتر است با ارسال نام واقعی و ایمیل خود «دیده‌بان علمی ایران» را در شکل دهی بهتر بحث یاری نمایید.
۳. از به کار بردن نام افراد (حقیقی یا حقوقی)، سازمان‌ها، نهادهای عمومی و خصوصی خودداری فرمائید.
۴. از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری نمائید.
۵. حتی الامکان از ارسال مطالب با زبانی غیر از فارسی خودداری نمائید.
آخرین مطالب
تمامی حقوق این سایت متعلق به «دیده‌بان علمی ایران» است
Copyright © 2016
Designed By Aryan