سه شنبه، ۳ اردیبهشت، ۱۳۹۸ | Tuesday, 23 April , 2019

ساخت نرم‌افزار تلفن همراه برای مدیریت عملیات امدادی و ضد تروریستی در کشور

نسخه قابل پرینت کد خبر:28108
۱۲ مهر ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۷
ساخت نرم‌افزار تلفن همراه برای مدیریت عملیات امدادی و ضد تروریستی در کشور

فناوران ایرانی یک شبکه اطلاعات مکانی را در قالب نرم‌افزار تلفن همراه برای کمک به تیمهای امدادی در عملیات مدیریت بحران طراحی کرده‌اند.

به گزارش دیده‌بان علم ایران امروزه اهمیت سنجش از دور ماهواره‌ای روز به روز در حال افزایش است و می‌توان گفت که پیوند ناگسستنی‌ با مدیریت بحران و عملیات‌ امداد و نجات پیدا کرده است.

نرم‌افزار طراحی شده فناوران ایرانی، همچنین می‌تواند مدیریت پرستارها در بیمارستانهای بزرگ و سازماندهی نیروهای نظامی در هنگام حمله‌های تروریستی، شورش‌ها و قرنطینه را تسهیل کند.

به گفته طراحان، از مزایای نرم‌افزار فوق می‌توان به سازگاری با آندروید و ios، استفاده از فضای ذخیره‌ی ابری برای نگه‌داری اطلاعات، ایمنی مناسب ارتباطات، قابل ردیابی بودن تمامی کاربران، انعطاف‌پذیری و امکان تطبیق با سیستم‌های دیگر و عدم محدودیت در تعداد کاربران اشاره کرد.

در مواقع بحران، تیم امدادی اعزام شده به منطقه‌ی حادثه همچنین می‌تواند با استفاده از این نرم‌افزار ، اطلاعات مکانی حاصل از تصاویر ماهواره‌ای را به صورت تجمیع‌شده به همراه خود داشته باشد؛ عملیات  تیمی و تقسیم وظایف را مدیریت کند و پیغامهای مرتبط با وظایف را در اختیار اشخاص مربوطه قرار دهد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *